| Vivisor331 a întrebat:

Există șanse să rămân însărcinată dacă am făcut sex neprotejat cu iubitul meu in ziua ovulatiei, dar a ejaculat afară?

Răspuns Câştigător
| Ioana803 a răspuns:

Buna,

Sanse vor exista intotdeauna, mici - mari, dar exista.

In cazul tau, in aceasta perioada, sansele sunt ceva mai mari, insa daca a ejaculat afara, sa zicem ca e cu du te vino.

Fiecare organism reactioneaza diferit si este diferit, nu poti compara intamplarile altora cu ale tale.

Ai grija pe viitor, cand stii ca esti in perioada fertila protejati-va.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic 100% NU. Practic acest procentaj se poate schimba extrem de de mult incat se poate situa intre 0 -100%. Totul depinde de experienta sexuala a partenerului si de capacitatea acestuia de a-si coordona, controla si retine la perfectie procesul de ejaculare a spermei. In concluzie depinde atat de experienta partenerului dar si de cat esti de...norocoasa. big grin Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca a avut sperma pe uretra de la o masturbare anterioara este posibil sa ramai gravida.

| alina2k18 a răspuns:

Daca a scos-o la timp sanse 0winking
Dar de ce nu folosesti prezervativ?

| Alicezzz a răspuns:

Sanse exista! Astepti cm si vei vedea dar ca sa eviti orice "surpriza" evita contactul sexual neprotejat!

| Adriana5 a răspuns:

Nu ai rămas însărcinată, ai grijă de tine. Șanse mereu sunt de a prinde o sarcină.

| carmen_5128 a răspuns:

Șanse sunt dar mici. Și eu am făcut asta de multe ori în 3 ani de când mi am început viata sexuala, dar nu am avut probleme.