| Marbella188 a întrebat:

Azi, la 29 de zile mi-a inceput "menstruatia". In perioada fertila chiar in ziua ovulatiei se pare ca am avut act sexual neprotejat dar s-a terminat afara. De o saptamana ma dureau sanii si azi am avut crampe exact ca la menstruatie dar mi-a venit puţin si roz si de azi dimineata pana acum nu mi-a mai curs deloc. E posibil sa fie altceva? Sau sa fie asa ca e prima zi?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca timp de o saptamana te-ai confruntat cu durerea localizata in zona sanilor si ''azi am avut crampe exact ca la menstruatie'', asta inseamna ca exista simptome premenstruale evidente si in acest caz poti sa devii cat se poate de linistita fiindca in cazul tau in mod cert NU exista niciun motiv de ingrijorare. Uneori se constata ca in prima zi de menstruatie desfasurarea procesului de sangerare poate fi ori mai aparte, sau mai atipic comparativ cu alte sangerari anterioare! Multa sanatate!