| anonim_4396 a întrebat:

am facut sex pentru prima oara cu prietenul meu pe 15decembrie ( eu eram virgina) si am folosit prezervativ.astazi trebuia sa imi vina ciclul si nu mi-a venit sad. este posibil sa fiu insarcinata? ( saptamana asta nu mi-a fost rau deloc... ) astept foarte multe raspunsuri. va multumesc :*

11 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Mai fetita, de dereglari hormonale ai auzit? Pana si eu am auzit care sunt baiat straight face
Pun pariu ca nu apucati anul nou impreuna

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă aţi folosit prezervativ şi l-aţi verificat DUPĂ actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată.

Se întâmplă UNEORI, ca după începerea vieţii sexuale, să întârzie PRIMA menstruaţie ( câteva zile, sau, mai RAR, chiar şi o lună ).
Asta din cauza unor dereglări hormonale care se produc odată cu începerea vieţii sexuale.

În cel mult 30 de zile ( deci, până în următoarea lună ) ar TREBUI să-ţi vină menstra.

Ai RĂBDARE!

| LolaLollita a răspuns:

Tinand cont ca a fost prima oara pentru tine, asta iti va intarzia ciclul menstrual cateva zile happy e ceva normal. Daca insa intarzierea depaseste 7-10 zile...fa-ti un test de sarcina pentru siguranta.

Răspuns utilizator avertizat
| December a răspuns:

Daca a folosit prezervativ nu ai de ce sa-ti faci griji.

| lavinutsa a răspuns:

Daca te-a mancat in...happy stai in dubii

| CristianAnonymous a răspuns:

Nu esti insarcinata stai linistita doar daca s-a rupt prezervativulsad, ceea ce nu e de bine. Daca nu esti convisa du'te la un doctor sa iti faca un test.

| Nick95 a răspuns:

Daca prietenul tau a folosit prezervativ nu ai nici-un motiv de ingrijorare. Din cate stiu eu, menstruatia nu vine in exact aceeasi zi in fiecare luna.

| MadalinaIancu a răspuns:

Buna! In aceeasi situatie, ma aflam si eu la inceputula cestui an, cand mi-am inceput viata sexuala alaturi de prietenul meu. Noi nu am folosit atunci prezervativ. Mi-a intarziat vreo 10 zile. Eram foarte speriata. Dar, in cele din urma mi-a venit. Cand se intampla lucrul asta pentru prima oara, se produc niste schimbari in organism si e foarte posibil nici sa nu iti vina vreo luna de zile. Ai rabdare, nu te panica, mai ales ca voi v-ati protejat - ceea ce e foarte bine! + faceti asta si de acum inainte! Mult succes si sarbatori fericite!

| ioanalarysa a răspuns (pentru MadalinaIancu):

Multumesc la fel :*