| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex (neprotejat)pentru prima oara(am fost virgina), mi-a fost rau in urmatoarea saptamana. acum ma simt bine. mi-a venit ciclul, prietenul meu spune ca a ejaculat dupa term actului sexual... e posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Unde a ejaculat? in tine? stii d boli? stii de sarcina nedorita? stii de igiena? doamne, chiar din prima,?:O nu te a usturat? Hmm. capu' trage, capu' trage sad eu sufar mult pe seama neprotejarii si altor chestii, din pacae nu sunt grave big grin sa nu o mai faci neprotejat, asta iti spun toti. Se poate sa ai ciclu peste sarcina, in timpul penetrarii exista lichid preejaculator, care ajuta la fecundarea ovulului. In lumea asta, multe sunt posibile. Nu crezi ca deja sunteti cam multe fete mamici? straight face Nu te judec dar atentie, daca au trecut 15 zile de la contact, fa un test de sarcina, si oricare ar fi rezultatul du te cu mama la ginecolog. O data ce ti ai inceput viata sexuala, incep si problemele, iar un control periodic este necesar.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia urmatoare actului sexual a fost normala din toate punctele de vedere (a venit exact in ziua in care trebuia sa vina, a avut aspect normal, cantitate si durata normale), atunci cel mai probabil nu esti insarcinata. Ca sa fii sigura 100%, trebuie sa faci un test de sarcina la minim 21 de zile de la contactul sexual.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, e posibil să fii însărcinată. De ce nu aţi folosit prezervativ? Te-a prostit că e bine să te dezvirgineze fără? Nu mai face sex fără prezervativ dacă nu eşti pregătită să ai un copil şi nu uita să mergi la ginecolog din 6 în 6 luni (dacă ai sub 18 ani) sau în fiecare an dacă eşti majoră.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da e posibil... fa-ti un test de sarcina mai bine...

| elyssa20 a răspuns:

E posibil sa te alegi cu o sarcina, dar unde mai exact a ejaculat? ai grija si protejeaza-te.nu e de gluma daca te alegi cu cancer de col uterin sau in cel mai rau caz HIV, Doamne fereste. da fuga la ginecolog si vezi care e treaba.bafta si pupici.

| r8driver a răspuns:

Da si nu :

Tot 12 ani ai si tu?

| alessyca a răspuns:

Daca ti-a venit ciclu nu cred ca esti
iar simptomele am inteles ca sunt normale atunci cand o faci prima data sa ai niste senzatii mai ciudate dupa

| meioana a răspuns:

... test de sarcina...nu e scump... e mai ieftin decat o cutie de prezervative:-|:-|

| daniela_1443 a răspuns:

Daca tia venit ciclul asa cum iti venea de obicei ma refer la culoare, si daca nu tia intarziat mult timp peste termenul care iti venea de obicei poti sta linistita.

| danutzsan a răspuns:

Cel mai bine este sa te protejezi, prezervativele sunt cele mai la indemina. In timpul actului sexual de cele mai multe ori, lui ii curge un lichid care nu are nicio legatura cu ejaculatul dar care este plin de spematozoizi zglobi si neastimparati. atentie niciodata nu suntem destul de precauti!

| xxx_3187 a răspuns:

E foarte posibil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Totul depinde de perioada de fertilitate în care te aflai.
Nu are legătură că erai virgină, himenul nu este o barieră împotriva spermatozoizilor.
Un test de sarcină te mai poate lumina un pic!
Documentează-te: www.seximus.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti gravida.

| crizantema_4289 a răspuns:

Probabilitatea este destul de mica, dar ca sa te simti tu mai bine ar trebui sa-ti iei un test de sarcina care nu costa mai mult de 10lei.