| beybii03 a întrebat:

am fost cu un baiat 4 luni dupa o perioada lunga de prietenie.Totul a fost perfect pana cand el a devenit foarte gelos si posesiv.Am incercat sa ii fac pe plac renuntand la prietenii mei(majoritatea fiind baieti, pentru ca eu ma inteleg super bine cu baietii si ii inteleg destul de bine). Credeam ca asa e cel mai bine il iubeam mult si nu vroiam sa il pierd.Si totusi l-am pierdut intr-o zi. Dupa o cearta aprinsa am luat o pauza dupa care am realizat ca e o despartire definitiva. Mi-a spus dupa aia multe vb grele cum ca nu-i mai pasa de mine si ca ma uraste.straight faceDar nu ma lasa sa plec din viata lui.Are foarte mare grija sa nu patesc ceva rau.si este incontinoare gelos pe toti baietii din jurul meu. Mi-a propus sa fim "frati" doar ca sa poata fi langa mine tot timpu(asta mi-a spus el)...am petrecut revelionu impreuna.si ieri mi-a spus ca el nu suporta cand se da cineva la mine pentru ca el s-a obisnuit sa fiu doar a lui.Norocul e ca eu inca il iubesc si fac in continuare sacrificii pentru el, dar tot nu inteleg de ce ma tine in brate ma pupa si imi spune mereu ca nu vrea sa ma stie cu altcineva? Oare ar vrea sa ne impacam? Oare ma mai iubeste? oricum eu il iubesc enormstraight face asa ca daca el ar vrea sanse ar mai fii.

2 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Eu cred ca tine la tine dar ii e frica sa il inseli, fiind cu atatia baieti in jur. Gelozia e dovada de iubire, iar faptul ca ti-a spus ca te uraste e ori o vorba la nervi ori vrea s apara indiferent si ca tu s anul iti dai seama ca ii e dor de tine. Ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii explici situatia, ca ti-ai darii sa fiti din nou impreuna si daca nu vrea, cauta-ti altulwinking

| alexandra_2885 a răspuns:

Si eu cred ca te iubeste insa daca dupa doar 4 luni de relatie deja a devenit posesiv cel mai bine ar fi sa nu-i permitiwinkingasta mi s-a intamplat si mie si eu credeam ca face toate astea pentru ca ma iubeste...nu pot sa spun cda nu ma iubeste insa de la simple crize de gelozie a ajuns sa ma loveasca si vroia sa fac numai ce spunea el. uneori nu ieseam cu prietenii de fricasigh cand i-am spus ca vreau sa ne despartim m-a lasat insarcinatawinkingiar acum a devenit sotul meu desii nu stiu daca raman langa el pentru ca il iubesc sau de frica.mai bine pui capat cat ai ocazia si nu se agraveaza situatiasad