| ingerassecret a întrebat:

As avea si eu nevoie de niste sfaturi de la voihappy.
Deci sa incep...am avut o relatie un un baiat care a durat 1 jumate.A fost si primul meu prieten.A fost o relatie frumoasa,ne intelegeam bine insa dupa ceva timp s-a schimbat mult. Dupa o cearta mai aprinsa ne-am despartit,el punand punct relatiei noastre.
Dupa despartire mi-a cerut sa ramem amici si am aceptat pentru ca inca il iubeam( si inca il iubesc) si ma gandeam ca puteam sa fiu aproape de el desi imi faceam rau singura.
Am tot observat ca tot face gesturi cu mine si anume ma ia in brate,ma tine de mana, imi vorbeste frumos, mai ma pupa uneori pe obraz.
L-au mai intrebat din prietenii nostri daca vrea sa se impace cu mine si a spus ca numai vrea ca numai are sentimente pentru mine.
Astazi am facut 5 luni de cand ne-am despartit si am iesit pe afara mai devreme cu el si la fel m-a luat in brate, ma tinea de mana si tot asa.
Nu inteleg de ce mai face aceste gesturi cu mine daca spune ca numai are sentimente pentru mine?sad eu inca tin la el si il iubesc mult.
Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| fetelerebele a răspuns:

Eu cred ca te iubeste dar asa e el zii tu ca il iubi si vezi ce se intampla bafta

| iuli29 a răspuns:

Poate tine la tine dar poate tine ca la un prieten... Ar fi bine sa il intrebi tu si sa ii propui sa va impacati daca tot il iubesti... nu ai nimic de pierdut

| AlinChiriac a răspuns:

Din cate cred eu, creierul sau gandeste intr-un mod iar corpul sau ce a mai ramas din acesta gandeste cu totul diferit.

Atunci cand te ia in brate e clar ca te place, dar banuiesc ca inca te miroase, inca vede cum respiri prin preajma lui sau cum te comporti etc.

Poate sa fie si o tentativa de razbunare dulce. De a iti arata ce ai pierdut, de a iti demonstra cat de bun era el si cat de mult ar fi trebuit ca acea cearta/discutie sa nu existe.

Cine stie, poti sa il intrebi asta, preferabil atunci cand sunteti impreuna si nu la telefon sau pe internet. Puteti clarifica acest lucru printr-un joc de intrebari si raspunsuri. Roagal sa iti explice de ce face toate acestea.

Incearca sa ii spui ca tu nu il poti vedea ca pe un prieten si ca inca tii la el. Ai putea fie sa il convngi sa reluati ceea ce ati avut pana de curand, relatia. Sau fi ai putea sa il convingi sa nu te mai sufoce cu dragalasenii.

Dupa parerea mea orice problema se poate rezolva cu usurinta, atata vreme cat exista acea comunicare. happy

| DiiaVonAmphetamine a răspuns:

Fix asa mi s`a intamplat si mie. straight face. Urasc chestia asta. straight face. Dar nu te teme.; X. Sigur te iubeste
big grin