| and2 a întrebat:

Am fost cu un baiat aproape 8 luni in acest timp ne-am despartit si impacat de multe ori, m-a inselat de 3 ori dar eu eram prea indragostita de el ca sa nu-l iert. In momentul de fata eu inca il mai iubesc chiar foarte mult toti imi spun sa renunt la el dar nu pot el nu se comporta foarte frumos cu mine ne certam din orice. Vreau sa stiu ce pot face ca sa se indragosteasca iar de mine? Ce pot sa fac ca sa fim iar impreuna?

Răspuns Câştigător
| asdfghjhghkjj a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa il vrei inapoi, sti cum se spune : dragoste cu forta nu se poate. te-a inselat, doar nu a facut-o din greseala. el pierde, nu tu, de fraieri ca el o sa mai dai, dar trebuie sa stii can da abandonezi nava, crede-ma, iti spun din propria experienta. un astffel de baiat nu are cum sa fie bun pentru tine. e alegerea ta daca vrei sa mai continui cu el, dar eu te-as sfatui sa renunti pana nu ai sa faci ceva ce ai sa regreti tot restul vietii, de exemplu un show erotic laughing deci asta e parerea mea, nu merita! de ce sa te gandesti mereu la cineva care nu se gandeste nici o data la tine? ce esti tu ca sa oferi dragoste neconditionata? caine? bineinteles ca nu, esti fata si trebuie sa ai pretentiile tale si sa nu lasi orice prost sa isi bata joc de tinewinking bafta happy

8 răspunsuri:
| AlexEuManu a răspuns:

Daca vrei sa fiti din nou impreuna fai un show erotic si vine la tine ca un catelus la salambig grin

| neutrino a răspuns:

Nu mai poti face nimic. Trece relatia la rublica "pierderi".

| MariaChrii a răspuns:

Nimic sfatul meu ar fi sa renunti la el pentru ca tu vrei sa il ierti acum poate si in viitor cand vei suferi mai mult crede-ma cu cat amani mai mult cu atat suferi mai mult opinia mea

acum rasp la intrebare este fa ce ai facut si pana acum adica iarta-l proin aceleasi metode mess, tel, prieteni care sa ii sp ca il ierti daca nu mai face, o intalnire aranjata de tine dar care sa para intmaplatoare, etc

| SakonSIUkon a răspuns:

E pierdut baiatul nu ai ce face..treci peste habar nu am cat de greu e dar ce faci stai toata viata si nu faci nimic ca trebuie sa te gandesti la un dud.

| LostInBubble a răspuns:

Nu ai ce sa ii mai faci. happy Lasa-l ca nu te merita. Incearca sa iti ocupi timpul, incearca sa te desparti de el pentru ca nu te merita. Nu merita nici o fata buna, doar una care poate sa-l frece pe la spate.
Nu te mai amagi singura, pentru ca intr-o zi iti vei cunoaste adevaratul si propriul tau "ales". happy

| ellenuk a răspuns:

Aoleu, nu iti dai seama ca el doar isi bate joc de tine? am o prietena care a stat cu un tip 1 an si ceva(avand doar aproape 15 ani) iar in momentul cand a intraznit sa i se adreseze ''fa" l-a tinut numai in suturi pana acasa! uita-l! nu as accepta niciodata ca cineva sa rada de mine si eu sa fiu oarba!

| essther19 a răspuns:

Fato,unde este demnitatea si orgoliul tau?
Tu pur si simplu esti calcata`n picioare de un derbedeu care te minte ca te iubeste si te mai si insela, iarta-ma ca sunt prea dura si directa, dar el te cam foloseste si abia asteapta sa scape de tine.Rupe orice contact cu el, sa stii ca lui ii place ca tu sa fii moarta dupa el, te foloseste. Daca ai ambitie in 2 luni de zile maxim uiti de el! Si pe viitor sa te feresti de asa specimene! Fii fata desteapta!

| bogdandat a răspuns:

Nul mai cauta fal tu sa fie gelos cum ar fi sa iti gasesti tu un alt ptieten si cand o sa te vada cu el o sa fie foarte gelos pe tine si o sa vezi ca o sa vrea sa fiti din nou impreuna.