| MsSaxobeeat a întrebat:

Am fost cu un baiat si la inceput am luptat pentru el, dar dupa deja mi se luase de el si abia asteptam sa ne despartim, dar cand ne-am despartit dintr`o prostie.in loc sa ma bucur pentru ca asta imi doream, am plans! De ce? Daca am obtinut ce am vrut am plans dupa el, si simt nevoia de a ne impaca? Daca ne vom impaca stiu sigur ca iar mi se va lua de el si numi explic de ce, poate ma ajuta cineva. Multumesc, funda!

3 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Iti dau un sfat: Gandeste-te BINE la ce vrei sa faci inainte sa te arunci cu capul inainte intr-o relatie. E clar ca nu ai experienta, asta vine cu timpul, dar nu te juca cu sentimentele oamenilor, ca se va intoarce impotriva ta.

| AnnaS98 a răspuns:

Cred ca acum aspiri la ce nu ai. impacate cu el si nu mai fa pe dificila.si mie mi s-a intamplat la fel sau ceva. adica mi-a dat papucii din prostime si la inceput am plans, apoi m-am gandit ca n'am nevoie de el, dar pana la urma am realizat ca'l iubesc si ne'am impacat la loc.
tu acum esti indragostita, se vede. e ceva in genul: "astazi ma ignori, maine vii cu flori, asta'i iubire" daca mai tii minte versurile.
deci uite explicatia: iti place foarte mult de el! dupa ce va ompacati propune'ti sa faceti cat mai multe chestii si sa petreci mult timp cu el. astfel nu te plictisesti. gasiti'va momente doar pentru voi doi.winking. funda?

| lucik93 a răspuns:

Eu zic sa va bagati intr-o relatie "de proba" adica sa fiti impreuna dar sa va examinati fiecare.si daca este ceva ce puteti rezolva pentru a putea fi impreuna atunci mergeti inainte cu relatia.in orice caz ca sa nu ti se ia de el mai bine ia ceva timp pentru tine. spune-i ca ai nevoie de unele momente singura sti tu. timp pentru tine asa relatia voastra va fi mult mai buna