| PrettyLiar94 a întrebat:

Am 20 de ani si sunt impreuna cu un baiat de un an si ceva. Faza e ca nu mai stiu ce simt pentru el. La inceput mie nu imi placea de el (fizic) dar tot a insistat sa fim impreuna, iar eu am cedat si ne am combinat. Nu ma gandeam ca o sa dureze atat, vroiam doar asa...la misto. Dupa scurt timp m am atasat de el, simteam ca il iubesc f mult si simteam si din partea lui la fel. Abia asteptam sa ne vedem, imi doream sa stau cat mai mult cu el, stiti si voi cum e. Prin august el a plecat la mare, eu m am suparat si de atunci ne am tot certat, el devenise mai distant, abia vorbeam o data pe zi, de vazut ne vedeam rar. Mi a zis ca mama lui e suparata pe mine pt ca vazuse un msj pe care il dadusem lui si ca daia nu mai puteam sa ma duc la el. Dupa am aflat ca sora lui i a spus unei fete ca fam.lui nu ma place. Si pana pe 20 octombrie am tinut o in certuri si atunci ne am despartit. Eu deja nu l mai suportam, eram sigura ca nu mai e cale de intoarcere. Nu intelegeam cum s a transformat asa mult, fata de cum era la inceput. Asa ca m am combinat cu alt baiat si totul era bine, pana am pus relatia pe fb laughing si a vazut fostul. A inceput sa se roage de mine sa ne impacam, ca nu poate fara mine. dastea. Dupa o saptamana m am despartit de baiatul ala si m am impacat cu el. Ma simt vinovata fata de acel baiat..ca intr un fel l am folosit, gen sa vada fostul ca sunt cu altcineva.
In fine, acum e totul bine cat de cat, dar e o monotonie, eu nu l mai iubesc asa ca inainte si simt ca nici el. Mi se pare ca ne mintim unul pe altul.
Ce credeti c ar fi bine sa fac?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca tot nu va mai iubiti unul pe altul, atunci puneti punct relatiei voastre si gasiti-va fiecare cate un partener.

10 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ce simtice te face fericita asa nu o sa ai regrete.numai asculta gura lumii si pune-te pe primul loc

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

V-ati plictisit unul de altul, este normal sutneti tineri, la varsta voastra trebuie sa umblati din floare in floare. OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM

| RAY a răspuns:

Offfffffffff cata iubire il iubeai te-ai combinat cu altu, astea is vrajeli nu ai avut de cine sa isi bati joc tiai batut de cine ai putut, cata prostie e in uni

| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu tine ca va mintiti reciproc. Asa se intampla mereu atunci cand pornesti intr-o relatie cu stangul inainte. Pune punct acestei relatii nefaste.

| Ibrahimovic a răspuns:

E numai vina ta in toata treaba asta, imi pare rau sa ti-o spun asa. Dar din moment ce tu de desparti de el si la o perioada foarte scurta de timp "te combini" cu altul, trag concluzia ca iti place sa te joci cu sentimentele unora.
Daca relatia ta cu el se racise si va vorbeati din ce in ce mai putin, o tineati din certuri in certuri si altele, ar fi trebuit sa astepti o perioada sa vezi cum evolueaza lucrurile, nu sa treci la urmatorul.
Din ce ne-ai spus tu primul dintre ei a suferit mult si probabil a fost oarecum constrans sa raceasca relatia cu tine (ma refer la familia lui), dar cand spui ca dupa ce ti-ai oficializat relatia cu celalalt a inceput sa te caute din ce in ce mai mult si sa iti ceara sa va impacati, e clar ca simte ceva pentru tine.

Ce sa faci? eu zic sa treci peste, sa mergi inainte, sa faci exact ce ai facut pana sa place el la mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai citit eu posturi de la oameni penibili, dar asta ajunge in top 10. lasa relatiile ca esti pe langa. culca-te cu care poti, cum fac majoritatea oamenilor, si cand ajung la o varsta mai matura, atunci alege doar unul, sau continua tot asa daca iti place. dar numai da sperante false prostilor.

| frostxtq a răspuns:

Sfatul meu este sa analizezi bine ce simti pentru el si daca nu mai e nimic atunci lasa-l, insa nu te complica sa postezi relatii pe facebook cu alti baieti. Lasa timpul sa treaca. Chiar daca iesi cu altcineva, nu face publica relatia atat de repede dupa o despartire.

| PrettyLiar94 explică:

Dar acum e altfel, adica el e aproape ca la inceput, vorbim, iesim, dar eu nu mai sentimente asa puternice pentru el. Daca m as desparti de el, sigur nu i ar conveni si n ar fi de acord. Cred ca e mai mult obisnuinta thinking

| PrettyLiar94 explică:

@RAY, am zis ca l iubeam, dar dupa unele faze ne am indepartat si s a ajuns la despartire. Dupa m am combinat cu altcineva pentru ca era dreptul sa incep o noua relatie din moment ce aia veche nu mai mergea. Nu crezi?

| nyty20 a răspuns:

Mi-am dat seama de ce nu te place familia lui!