| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat vreo 2 luni de zile... tineam la el dar nu pot sa zic ca il iubeam, imi placea sa stau cu el dar era o fire foarte dificila si ciudata si ne-am despartit si nu a mai dat nici un semn de o saptamana. Acum de fiecare data cand imi aduc aminte de el imi vine sa plang si daca aud vreo melodie trista la fel ma gandesc la el.Pe telefon la fel daca primesc vreun mesaj sau ma suna cineva ma duc repede ca zic ca poate e el. Ce se intampla cu mine?

Răspuns Câştigător
| Naftalinaaa a răspuns:

Ce se intampla cu tine e ceva foarte normal. poate ai tinut la el mai mult decat ai crezut si e normal sa te mai gandesti la el. Stai linistita, am fost si eu in situatia ta si mai sunt sute de fete asa.nu a fost o relatie prea lunga sa spui ca nu poti sa stai fara el sau ceva de genu'.incearca sa nu te mai gandesti la el deloc si fa altceva in schimb, asculta muzica. uita-te la tv. iesi cu prietenele mai mult ( asta m-a ajutat pe mine foarte mult).si o sa incepi sa il uiti si nu o sa te mai simti asa.

4 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Stai linistita in cele mai multe relatii incheiate se intampla asta, o sa-ti treaca intr-o luna, doua.Totusi cauta pe altcineva deoarece nu merita sa te incurci cu persoanele dificile.Si eu am trecut prin experienta asta neplacuta cu persoanele dificile si am ramas oarecum cu gust amar insa m-am resemnat.

| 2122009 a răspuns:

Esti dezamagita, asta se intampla cu tine.Solutii sunt 3:
-Reincepe relatia cu el,asumandu-ti riscuri, iubeste, iarta.
-Vorbeste cu el si spune-i clar ce se intampla. Daca e baiat serios te va ajuta cu siguranta, te va intelege, veti ajunge la un acord.
-Fii matura si gandeste-te ca nu-i sfarsitul lumii, si fii sigura ca nu il iubesti pentru ca nu poti iubi o persoana dupa 2 luni, ceea ce simti tu e atractie, care, in cele mai multe cazuri, trece dupa o anumita perioada.Important este SA VREI sa treci peste, daca stai si iti plangi de mila singura, nu rezolvi nimic, dimpotriva iti faci rau straight face fii fata desteapta.Banuiesc ca esti tanara si ai o viata inainte, timpul nu se opreste in loc daca te desparti. think about

| Deyaaa18 a răspuns:

Te-ai indragostit de el fara sa iti dai seama.

| Lucasion a răspuns:

Asta mi se intampla si mie acum fix acelasi lucru dar eu incerc sa uit totul si ma distrez cu alte fete in cazul tau baieti vb cu alti baieti incearca sa uiti de el poate e un nesimtit
(scuze) sper ca te am ajutat