| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat vreo 2 luni de zile... tineam la el dar nu pot sa zic ca il iubeam, imi placea sa stau cu el dar era o fire foarte dificila si ciudata si ne-am despartit si nu a mai dat nici un semn de o saptamana. Acum de fiecare data cand imi aduc aminte de el imi vine sa plang si daca aud vreo melodie trista la fel ma gandesc la el.Pe telefon la fel daca primesc vreun mesaj sau ma suna cineva ma duc repede ca zic ca poate e el. Ce se intampla cu mine?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Poate ai tinut la el mai mult decat crezi (sau iti negi propriile sentimente).Din moment ce el a luat aceasta hotarare e clar ca doar "a profitat" de tine si de ceea ce i-ai oferit (un loc langa tine,intelegere,sprijin,un anumit interval de timp din viata ta pe care nu-l vei mai recupera).Cel mai bine ar fi asa-l uiti (pentru ca se pare ca el deja a facut-o)nu e atat de greu atat timp cat ai prieteni pe care te poti baza,si chiar daca nu sunt neaparat prieteni sunt sigura ca exista persoane cu care ai putea sa te plimbi prin parc fara a te gandi la fostul tau prieten.
P.S. Pe viitor, atunci cand te implici intr-o relatie ar fi bine sa stii de la inceput cu ce ai deaface, pentru a-ti da seama daca chiar este necesar sa pui si suflet.

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

"Ciudat" in ce sens? Si pana la urma cine de cine s-a despartit? Daca tu ai fost cea care a adus in discutie o posibila despartire nu pricep de ce mai suferi,pana la urma nici macar nu tineai atat de mult la el (chiar tu ai spus-o)pentru ca daca ai fi facut-o ai fi reusit sa-i explici cum sta treaba (faptul ca este destul de "dificil")si poate ar fi inteles, si daca nu s-ar fi schimbat nimic atunci ajungeai la partea cu despartirea. Daca ii spui"Vreau sa ne despartim pentru ca esti dificil" normal ca el va crede ca esti cruda si insensibila, sau poate...nici el nu prea a pus suflet, si din monment ce a "gustat din dulcea libertate" s-a decis sa-si continuie viata paralel cu a ta. happy
Despre partea cu muzica...nu prea ai cum sa te gandesti la el, cred ca e vorba doar de suferinta ta si nepasarea lui.Si mesajele thinking Nu inteleg de ce regreti (pentru ca in subconstientul tau asta faci)a plecat, asta a fost, doar nu o sa plangi in fiecare zi pentru decizia pe care ai luat-o.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns (pentru AshuraElric):

El mi-a dat de intees ca vrea sa ne despartim iar eu nu am facut decat sa ii respect decizia...si se purta ciudat in sensul ca zicea ca suntem impreuna dar astepta mereu sa ii dau numai eu mesaj sau sa il sun...si uneori ma rugam de el sa isi incarce cartela de csm ca sa vorbim

| DeTm a răspuns:

Esti dezamagita, asta se intampla cu tine...Solutii sunt 3:
-Reincepe relatia cu el, asumandu-ti riscuri
-Vorbeste cu el si spune-i clar ce se intampla. Daca e baiat serios te va ajuta cu siguranta
-Fii matura si gandeste-te ca nu-i sfarsitul lumii, mai ales ca "nu pot sa zic ca il iubeam"
-