| KristiNNNa a întrebat:

Am fost impreuna cu iubitul meu timp de 4 luni, in tot acest timp relatia a mers foarte bine, nu ne-am certat deloc, el sa purta foarte frumos cu mine, era perfect daca pot spune asa. Pana intr-o zi, cand am inceput sa vorbesc cu un baiat pe mess, la inceput nu prea ma intereseaza baiatul ala. Intr-o zi, baiatul cu care vorbeam pe mess, ma invitat in oras, eu am acceptat fara ca iubitul meu sa stie. In ziua aia am vorbit cu el, ne-am inteles bine. Si am inceput sa imi placa de el. Nu prea mai ma gandeam la iubitul meu, si am facut marea greseala sa ii spun iubitului meu ca vreau sa ne despartim, deoarece imi place foarte mult de acel baiat. Iubitul meu, mi-a spus doar atat:"O sa iti para mai tarziu rau pentru alegerea facuta acum". Si asa s-a intamplat. Relatia cu baiatul ala nu prea a mers dupa cateva zile. Eu as vrea sa fiu cu nou cu iubitul meu, dar nu stiu ce sa ii zic. As dori si eu parerea voastra, va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ai o discutie sincera si deschisa cu el. Spune`i totusi si putin inflorit, da.Ca baiatul acela a fost o fantezie,si ai realizat ca el avea dreptate, pentru ca el e mai bun decat acel baiat si de aceea relatia ta k baiatul ala nu ar fi mers, pentru ca el e potrivit pentru tine si ca iti pare rau ca ai facut o alegere gresita si k speri sa te poate ierta deoarece regreti.Nu te ruga de el, pentru ca nu trebuie sa te umilesti, oricum nici nu cred ca e asa rau incat sa nu te vezi fara el.Pt ca u nu il iubeste prea mult,ti la el, doar atat, altfel nu ai fi putut renunta la el pentru o pers pe care nu o cunosteai.

17 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

laughing asta e prostia mare la voi, adica si la noi, nu stiu ce sa iti zic, eru nu m`as intoarce la tine daca as fi in locul lui, poate cine stie, dupa o sa faci iarashi la fel, acum ce sa mai cred, cam astea ar fi intrebarile care mi le-as pune! asa ca succes seniorita!

| CristiB93 a răspuns:

Imi pare rau dar asa ceva nu se face asta inseamna ca nu il iubesti pe iubitul tau pentru altfel nu ai fi iesit cu celalalt dar daca vrei sa mai fi cu el mergi sa i ceri iertare si spune-i ca doar pe el il iubesti si ca e vina celuilalt ca el va facut sa va despartiti si tiai dat seama ca nu il iubesti decat pe el iar daca refuza de prima data nu renunta insista dovedestei ca il iubesti doar pe el doar asa vei reusii.

| κλάους a răspuns:

Voi, fetele, distrugeti pe toti baietii. Stii ce iti spun eu? Sa te duci sa cauti altul. Acel baiat, care a fost bun, cuminte si perfect nu ti-a ajuns, atunci nu cred ca o sa-ti ajunga niciodata altul... E o greseala, una mare.

| emabrumareanu29 a răspuns:

Contacteaza-l, cel mai bine fata-n fata si exprimati sentimentele, spune-i ca a fost doar o ratacire de moment care nu se va mai repeta.

Răspuns utilizator avertizat
| atac19 a răspuns:

Spune-i ca a fost entuziasmul d mopment,si daca poti sa-i zici o mica minciunica, ca te-ai despartit d tipul respectiv pentru ca ti-ai dat seama ca il iubesti, si ca nu iti vezi viata fara el

| atac19 a răspuns:

Si data viitoare nu mai lasa un baiat cuminte, care stii ca te iubeste pentru unul pe care nu-l cunosti prea bine

| MariusUCV a răspuns:

Mdaa., ai cam facut o mare greseala! voi fetele.hee hee offf..., deci: Te duci frumos la el si iti ceri scuze, ii explici cum a fost toata treaba, ii mai ceri o sansa si el daca a tinut cu adevarat la tine si inca mai tine o sa te ierte. Mare atentie de-acum in colo! Nu va mai lasati asa coplesite de aspectul fizic sau vorbe de 2 bani. Gnaditiva in primul rand la felul lui de a fiwinking

| eddward7 a răspuns:

Ii zici si tu ca il iubesti foarte mult, si ai vrut sa- l incerci.sa vezi daca e la feltongue

| pitbull93 a răspuns:

Spune-i ca vrei sa faci sex cu el iar el sigur nu te va refuza

| crisiss a răspuns:

Parerea mea e ca ai gresit din toate punctele de vedere iar daca nu te va ierta sa nu te intrebi de ce fiindca l-ai lasat pentru altu iar pentru baieti e mai greu cu chestii d-astea.bafta dar nu cred ca sunt sanse dar oricum cel mai bine este sa vb deschis cu el sa ii explici ca ai gresit

| LostINshiT a răspuns:

Un baiat inteligent! cel de care te'ai despartit si s'au adeverit cuvintele lui. Am trecut printr'o experienta asemanatoare. Pai ai ce umbla dupa baiat daca chiar il vrei inapoi. Eu in locul lui te'as si bate, ca meriti! Sper sa nu se impace inapoi cu tine! ( SINCER)

| stifler a răspuns:

Scuza-ma dar esti o tarfa...sad

| panculetz a răspuns:

Prost sa fie baiatul daca se intoarce la tine

| Crysty91 a răspuns:

Sincer iti zic, iubitul tau tipu cu, care ai stat 4 luni ti-a spus clar, se vede ca este un baiat care are experienta, ai avut sansa ta, ai ales pe cine ai vrut sa placi, sa iubesti, si eu am trecut prin chestia asta, si crede-ma dupa cum ai spus nu cred ca ar dori iar sa fiti un cuplu, si-a invatat lectia, si vad ca tu tot nu ai invatat, cea mai buna chestie ar fi deocamdata sa iti ceri scuze personal si sa speri ca te va ierta si poate sa redeveniti acelasi cuplu care erati, bft happy

| vannillalover a răspuns:

Stii cum se spunbig grinaca iubesti 2 persoane deodata alege'o pe a 2-a, pentru ca daca ai fi iubit'o pe prima nu o lasa-i pentru a 2-a