| KissSummer a întrebat:

Buna happy. Am fost impreuna cu un baiat acum circa o luna de zile... a fost singuru care m-a intrebat daca as vrea sa-mi incep viata sexuala. am ramas intr-un fel socata datorita faptului ca eu am doar 15 ani si nu ma gandeam la asa ceva. in fn, dupa ke mi-a pus intrebarea asta l-am intrebat "dar tu sti ma ca am doar 15 ani nu te gandesti ca-mi stric copilaria daca fac pasu` asta?" iar el mi-a raspuns astfel " dupa comportamentul tau si felul de a gandii cred ca esti destul de matura ca sa o faci" si i-am zis asa " nu as face-o nici cu tine nici cu alt baiat la varsta asta, nici 18 ani nu am si tu imi ceri asta cred ca nu gandesti absolut deloc" am reactionat destul de urat deoarece ma stia o fata la locul` ei. si am observat ca nici el nu s-a prea simtit bine cand mi-a zis. si i-am spus ca "daca chestia asta ma impiedica sa mai raman cu tine nu-i nici-o problema nu vreau sa te tin langa mine daca tu doar asta vrei de la mine poti sa ma iubesti mai mult ca orice pe lume dar eu nu pot sa fac asta din respect pentru mine si pentru parintii mei care m-au educat cum au crezut ei de cuvinta" asa ca el a ramas uimit de vorbele mele si mi s-a adresat astfel "nu toate fetele sunt ca tine nu de la toate am auzit ce am auzit acum de la tine daca nu vrei sa o faci nu te pot obliga, dar tin mult la tine, dar daca tu nu poti face pasu` acesta eu nu pot sa continui asa" si i-am zis ca " foarte bine ce-l mai bine ar fi sa-ti cauti pe alta care vrea sa-ti ofere ceea ce vrei si tu si lasa-ma pe mine sa-mi traiesc copilaria, si o sa-mi incep si viata sexuala dar cand vo-i crede ca sunt pregatita atat psihic cat si fizic" si te atunci nu am mai discutat nimic, absolut nimic. Tin sa mentionez ca eram cu el de 5 luni. dar totusi sunt inca prea mica.
Credeti ca am procedat corect? Dupa parerea mea cred ca am facut cea mai buna alegere.
Astept parerile voastre.:*

Răspuns Câştigător
| RominaMaria96 a răspuns:

Ai procedat foarte bine, daca te iubea foarte mult te astepta insa asa sunt baieti nu iti face probleme vei gasi un baiat care te va merita.imi dai si mie te rog funda pentru ca sunt noua pe aici si nu am niciuna sad?

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,felicitari!
Maturitatea si seriozitatea ta m-au umplut de bucurie,felicitari tie si parintilor care au stiut sa te creasca!
Daca macar jumatate din fete ar gandi ca tine,lumea ar fi mult mai curata si mai sanatoasa.
Inca o data bravo!
Tot binele ti-l doresc, continua asa, esti pe drumul cel bun si nu te vei rataci niciodata!

| VacutzaRoscata a răspuns:

Ai procedat foarte foarte corect
bravo :* esti o fata foarte inteligenta

| Tweetymrrr a răspuns:

Da,ai procedat foarte corect.Cum poate să spună că ţine mult la tine, dar să şi adauge "dar daca tu nu poti face pasu` acesta eu nu pot sa continui asa"?! Halal mod de a spune că te iubeşte.straight face.
Zi faină.

| deeeeea1 a răspuns:

Foarte bine ai facut:*
Daca te iubea cu adevarat cum spunea te astepta.si se gandea ca nu e varsta potrivita pentru tine.:*Bravo!:*

| pisoias a răspuns:

Chiar ca ai facut cea mai buna alegere.Pe de o parte si tu ai fi regretat mai devreme sau mai tarziu dar nici relatia voastra n-ar fi durat prea mult, pentru ca nu era vorba de dragoste.

| PinkDea a răspuns:

Ai facut foarte bine, fetele nu sunt niste "jucari" cu care baieti pot sa faca ce vor ei

| sexyGirl_1453 a răspuns:

Eu cred ca esti o fata la locul tau. si e OK cum ai procedat, cred ca orice fata mai inteligenta asa ar fi reactionat asa bineInteles pe unele le mananca de mici laughing. SI BINEINTELES profita de tine ca dupa 5 luni sa iti ceara asa ceva:O lol urat din partea lui. si cred ca esti prea mica sa iti incepi viata sexuala atat de repede. te pup si ai grija de tine :*:*:*

| KidutzuLuvv a răspuns:

Foarte binewinking
El doar profita de tinewinking
Buna treaba >big grin

| KidutzuLuvv a răspuns:

Foarte binewinking
El doar profita de tinewinking
Buna treaba big hug ai procedat foarte bine

| Aida_2733 a răspuns:

Ai procedat foarte corect. Ma bucur de alegerea pe care ai facut-o

| 994 a răspuns:

Da ai procedat corectwinking
daca el nu era in stare sa mai astepte pentru tine poate putin timp... poate iti schimbai parerea sau poate simteai chiar u nevoia sa faceti sex, u dc sa faci acest sacrifiu pentru el?

| A_7260 a răspuns:

Ai facut exact ceea ce trebuia!

Felicitari :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo, te felicit din toată inima! El te voia doar pentru sex și a rămas uluit de faptul că te credea fraieră dar tu i-ai dovedit că se înșela!
E adevărat, o relație solidă implică și sex, dar nu la vârsta asta și în felul ăsta. Bine că l-ai părăsit. Și dacă te-ar fi iubit, te-ar fi așteptat și s-ar fi informat despre corpul tău (bănuiesc că nu îi pasă că puteai face cancer de col uterin dacă începeai până în 17 ani).

| Dorina_7721 a răspuns:

Ai procedat foarte corect

| GeorgiMns a răspuns:

Bravo! Ai facut exact ceea ce trebuia. Te felicit! Esti o fata care se respecta si nu se lasa usor manipulata. Multe fete in locul tau ar fi cedat imediat. Cred ca l`ai cam lasat uimit pe baiat laughing.