| Frogie a întrebat:

Am ramas socata cand am vazut intrebarile postate de fete sub 14 ani care spuneau ca si-au inceput viata sexuala! Care este parerea voastra despre lucrul asta? Nu credeti ca exagereaza? La varsta lor eu ma jucam cu papusile in fata blocului. Parerea mea e ca isi distrug cea mai frumoasa perioada din viata, copilaria... sad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, imi pare foarte rau pentru ele ca isi distrug copilaria, intr-un fel nu e doar vina lor, ci si educatia, au acces la prea multe informatii, prea mult sa face tam-tam despre sex si ele fiind naive, curioase, nici nu stie cu ce se mananca dar ele o fac normal sa vada cum e... din pacate mai tarziu vor realiza greseala facuta, multe dintre ele isi fac prieteni mult mai mari ca ele care desigur ca vor sex si ele cred tot ce li se spune, cad in plasa si se las convinse de ei si isi incep viata sexuala, e adevarat ca e si vina lor dar nu prea stiu ele mare lucru, nu isi dau seama ca nu e ceea ce pare si ca asta le poate aduce si multa suferinta, dar fiecare si-o face cu mana lui, fiecare cu viata lui, daca ele vor nu ai ce sa la faci, doar sa le sfatuiesti dar daca nu asculta, e treaba lor.Greseala se plateste, multi parinti normal ca nu au habar de ce fac fetele lor...

43 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu ai ce sa le faci! La 20 de ani o sa aiba experienta cat una de 40!

| Razvan a răspuns:

Daca pot sa le ajut cu un sfat, bine. Daca nu, nu le judec.Mai devreme sau mai tarziu isi vor da seama de ce au facutwinking

| Alisa a răspuns:

Ele acum nu isi dau seama ca isi distrug practic toata viata, pentru ca se expun la foarte multe riscuri. Nu gandesc, si se lasa fraierite, si cu gandul ca iubesc, etc, cred ca e cel mai bun lucru, de parca nu ar avea timp toata viata sa faca acest lucru, de o sa se sature.

Acum, in loc sa se bucure de copilaria lor, sa profite cat mai pot de aceste momente, ele au chef de relatii, de baieti, de sex, fara sa aiba vreo cunostiinta despre toate astea.

Dar noi nu putem sa facem nimic, probabil si parintii au o parte din vina, pentru ca le lasa mai de capul lor, nesupravegheate, fara sa vorbeasca cu ele, si nu isi dau seama la ce riscuri sunt expuse...

Pacat de ele, ca isi bat joc de corpul lor, de tot.

cami
| cami a răspuns:

Bun, si?! Tu ramai cu parerea, ele raman cu.placerea?!? (oare?). Acum ce vrei, sa incepem sa le compatimim? "vai saracutele". Nt, n-o sa fac asta. Fiecare avem cap.

| nobody_9468 a răspuns:

Consider ca fiecare are dreptul la a'si decide soarta, daca vrei una de curva o ai, insa multe care si'au inceput viata sexuala la varste fragede realizeaza ca nu au facut bine si chiar regreta cu toate ca majoritatea vor din ce in ce mai multlaughing

Cel mai bine ar fi ca fiecare sa'si vada de viata lui, nu le iau apararea insa aceste fete nu au o viata familiala prea placuta sau sunt cazuri(o prietena) cand o au prea bunahee hee. Oricum depinde foarte mult de educatia de la parinti, de principiile fiecaruia...si pana la urma nu cred ca ar trebui cineva sa le judece(nici tu) fiecare e dispus la astfel de incercari unele "pun botu'" altele stiu ce au de facut si'i refuzawinkingtongue

Bafta. E viata lor si crede'ma nu au nevoie de mila nimanui, ci doar de un prieten care sa le fie alaturi.

| User a răspuns:

Cred ca vrei sa spui sub 11.

| Hombre a răspuns:

Anatomic vorbind fetele la 12-13 ani procreaza. Traditia si legea este impotriva deflorari la ceste varste dar sunt neputincioase.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

E adevarat, 14 ani nu e o varsta potrivita pentru a face sex, mai ales ca majoritatea habar nu au despre ce e vb.

| raisa1993maria a răspuns:

Ai perfecta dreptate, dar din pacate dunt din ce in ce mai multe cazuri chiar si copii care nasc copii si nu ma refer la varsta de 16-17 ani nu ca atunci ar fi prea mari dar situatia asta se intampla si la 13-15 ani, ciudat dar adevarat

| Frogie explică:

Am fost curioasa, dar la varsta potrivita. Nu la 12, 13 ani. Stii tu vorba aia, toate la timpul lor. De ce sa te grabesti si sa gresesti cand poti astepta? Ai o viata intreaga la dispozitie...

| anad a răspuns:

Si mie mi se pare ca glumesc pentru a vedea ce raspunsuri primesc.Totusi sunt prea multe intrebari care se vad clar ca sunt puse de copii ce n-au cunostinte elementare despre acest subiect.

| MisterKat a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, m-am obisnuit deja. Ce parere ai despre fetele care fac avort (nu din cauza medicale)?! Multe dintre fetele astea iubesc "salamu' de diverse "sortimente"...
Nu ai ce sa le faci...
Eu cred ca nu baietii sunt niste porci(cum spun unele fete) ci ele sunt niste catele(ca sa nu spun altcumva). Ele sunt produsul Romaniei, al scolii de "calitate" din Romania si al mass-mediei din Romania...

O seara buna!

Răspuns utilizator avertizat
| Alice_6278 a răspuns:

Sunt intr-o parere cu tine.nu zic ca sunt mare dar niciodata nu am procedat si nu voi proceda ca alte fete.ai destula dreptate zicind ca isi distrug cea mai frumoasa perioada din viata, kopilaria. dar sa vezi cand vor careste mai mari vor regreta acest lucru dar va fi prea tirziu.

| SexyChick a răspuns:

Buna! fiecare isi incepe viata sexuala cand crede el de cuvinta! pana la urma e viata lor ele isi fac rau singure happydar poate gresim si noi ca le judecam asa aspru...de exemplu cunosc o fata de 14 ani care araata si gandeste ca la 19 tongue depinde si de fiecare persoana poate unele din ele sunt mai mature la gandire ...eu le judec pe cele care vad virginitatea ca pe o povara si vor sa scape de ea cu un amic sau un necunoscut doar ca sa numai fie virgine straight face astea merita judecate oh go on te pup

| vyo a răspuns:

Fi serioasa, nu esti nici un pic curioasa sa cunosti necunoscutun? fi sincera.

| Glamour612 a răspuns:

Dar v-ati gandit ca poate ele se cred mai interesante daca o fac de cand sunt mai mici? Probabil ca ele zic(scuze de expresie)"Vai mi-am tras-o ce tipa tare sunt"winkingwinkingdeci sunt si fraierewinking

| unu a răspuns:

Eu stiam ca se termina copilaria cand incepi sa porti sutien. Sau tu esti ca unii parinti care spun "fetita mea", desi fiica lor are 20 de ani?

| doraz a răspuns:

Da, asa e. Si ce vrei sa le facem? Daca parintii lor nu au avut grija sa-si educe copii de ce sa facem noi lectie de morala pe TPU? Chiar zilele trecute era o individa care intreba daca e bine ca si-a inceput viata sexuala la 11 ani!, deci n-ai ce sa le faci.

| dragosvalcea a răspuns:

Parerea mea e ca se distreaza fetele.vezi tu sunt fel si fel de fete.fiecare se distreaza si isi face copilaria dupa plac. o parte din vina si cea mai mare o au parintii care nu stiu sasi aiba grija de copii. te pup

| RainDrop a răspuns:

Asa e in ziua de azi, e din vina parintilor!

| cherry20 a răspuns:

In aceasta situatie majoritatea sunt contra si restul pro, insa parerea mea e ca fiecare isi poate inceape viata sexuala atunci cand este pregatit si are alaturi o persoana devotata si sincera.Si avand in vedere ca in ziua de azi fetele de 14 ani sunt destul de mature si dispun de informatii intr-o masura foarte mare nu cred ca e chiar un lucru atat de neexplicabil sau urat.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Si mie mi se pare o porcarie, ele dabia daca stiu ce aia viata sexualalaughing

| BuBuLyNa a răspuns:

Da ai dreptate, dar stii cand o sa-si dea seama? cand o sa aiba o vastra 20-30ani si o sa realizeze ca au gresit ce au facut in copilarie sau cand o sa se imbolnaveasca de vreo boala transmisa prin sex. ele nu ne baga in seama parerea noastra le doare undeva de ce zicem noi! noi ramanem cu parerile noastre si ele cu ale lor o sa ne dea dreptate dar mai tarziu cand vor mai creste!

| unknown_5004 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa ne vedem de ale noastre. asta vreau ele asta fac.

| ruxy_3175 a răspuns:

Cred ca nu este bine sa isi inceapa viata sexuala atat de devreme... copilaria unde ramane? Haideti sa nu mai dam vina pe sistemul scolar din Romania sau chestii de genu' pentru ca in America, fetele sunt virgine, dar sexul oral este ceva normal pentru ele (ca un sarut)

| beatriz_1407 a răspuns:

Eu cred ca parinti nu am nici un fel de vina ...pentru ca ei isi trimit "fetele cuminti" la scoala iar ele merg dupa scoala, iar la terminarea cursurilor merg acasa, de unde ar putea sti parintii lor ca nu au fost la scoala. fiecare fata isi face colpilaria dupa bunul ei plac fericit a sau mai putin fericita. e adevarat ca uneori aceste lucruri se intampla si din cauza vieti familiale mai mult sa mai putin placuta dar totus singura vina o au ele.

| H2O2 a răspuns:

Eu am 15 ani dar inca nu ma tenteaza sa imi incep viata sexuala, cu toate ca unele de varsta mea au facut-o deja, eu am singura problema vreau! sa stre cu bine de testarea nationala dim mai happy

| Alexaaaaa. a răspuns:

Mah asta e treaba lor, daca atat le duce capul... Si sa fim sinceri, acum copilaria lor inseamna baieti, distractii chesti. happy. Fetele de varsta lor sunt deja "versate". Acum cateva sap am vazut pe o scara niste copii de maxim 13 ani. Daca ai fi vazut cum se luau in brate, cum se sarutau, cum fumau... Ma uitam asa uimita, eu la varsta lor ma jucam cu papusile ( vorba ta) big grin. Dar asta este.
Asta este tineretul din ziua de azi.
Sunt de vina si parintii ca ii lasa sa faca ce vor, le da prea multa libertate. La 13-14 ani eram in casa pe la 7-8 seara, acum ei stau chiar si pana la 12 -1 noaptea laughing nu au ei stres. big grin
Daca de la 13 ani isi incep viata sesuala, la 14 ani sunt deja "celebre".hee hee