| Sweet111 a întrebat:

FUNDA! Buna vreau cit mai multe raspunsuri sincere!
Deci vara trecuta am acceptat sa ma intilnesc cu un baiat de la mine din scoala care parea un baiat ff de treaba, primele 2 luni a fost ok, apoi a inceput sa nu-mi mai scrie nici nu ma suna nimic. si intr-o zi observ la el la facebook cum una ii scrie *Puiut astept cu nerabdare sa vin acasa sa te vad, te iubesc* bla bla... am ramas socata!
Aia era de fapt prietena lui de aproape un an care era plecata in italia si degraba trebuia sa vie acasa! =(
Apoi ii scriu lui: Ce sa intilmplat dc nu ma mai suni? sad
Iar el mi-a spus ca este ocupat cu antrenamentele si ca isi cere scuze! Si cind l-am intrebat cine este fata care ii scrie el m-a amagit ca e verisoara lui, dar pina la urma l-am dat de gol. Atunci el mi-a spus scuza-ma si ma sters din lista lui de prieteni, spunea ca o sa fie mai bine pentru mine daca o sa se indeparteze! Am plins zile intregi... si tot nu imi venea a crede ca a putut sa-mi faca asa ceva;(
Apropo in acele 2 luni cind esiam mi-a spus de vreo 2-3 ori ca vrea sa ma simte mai aproape, iar eu ii spuneam nu, pentru ca nu vreau sa-mi incep de pe acum viata sexuala!

A trecut ore, zile, luni... si abia acum cind am inceput sa il uit si sa filtrez si eu cu alti baieti, iar mi-a aparut in cale el! Sa despartit de fata aia si sa intros iarasi la mine, imi spunea ca vrea sa ma vada eu nu am vrut insa el ma ruga intruna sa es si imi spunea ca iar face placere daca ar sta de vorba cu mine!
Am facut cea mai mare greseala. am esit!
a spus ca i-a fost dor si ca tot timpul se ghindea la mine, si ca am ceva care la fermecat, si vrea sa-l ert si sa fim din nou impreuna! cu timpul l-am ertat, nu a trecut nici 2 saptamini si el a inceput iarasi sa ma bata la cap cu sexul, eu ii explic ca sunt inca mica iar el ca nu conteaza virsta!
Mam tot saturat sa es in fiecare seara iar el sa vrea acelasi lucru de fiecare data!
Vreau sa mentionez ca sunt cam timida si nici nu prea sunt deschisa cu el. Odata mi-a spus ca nu-i place la mine un singur lucru ca nu sunt sincera cu el!
Acum vreo 2 zile nu mi-a scris nimic si eu il intreb dc nu-mi mai scrii? ai uitat de mine. iar el a spus: *de cate ori vorbesc cu tine eu trebuie sa fac totu iar tu doar accentuezi zicand doar da, bine, ok, in timp ce eu iti zic fii mai libera comunicabila, inteleg ca esti mica ca inca nu ai avut cine stie ce relatii serioase, doar ca vreau foarte mult sa progresezi. si cand zic sa progresezi nu ma refer la relati gen sex... da au si alea o importanta dar comunicarea e pe 1 loc intr-o relatie!*
Si inteleg destul de bine asta doar ca nu stiu nu pot fi deschisa cu el nici eu nu mai inteleg de ce! sad

Va roog mult sa ma ajutati cu niste sfaturi! ce sa fac mai departe? ce pot sa fac? ((

Răspuns Câştigător
| Allex7 a răspuns:

Buna sincer ma intristat povestea ta (pare rau, doare), incearca sa mergi mai departe sa lasi trecutul in urma asa cum trebuie sa fie nu vezi ca el doreste doar sex atat? nu te iubeste nu-ti arata cum trebuie sa traiesti o poveste de iubire, nu incearca sa te faca cea mai fericita fata din lume (crede-ma un baiat indragostit isi da si viata pentru fata care o iubeste nu se gandeste la el, mintea doar ea ii sta) eu te sfatuiesc sa cauti un baiat bun si sincer stiu ca e greu dar nu merita sa suferi pentru el, o lacrima pentru cineva? nu, nici gand lasa-l... Eu iti doresc numai bine poate Fat-Frumos o sa apara el candva pe un cal alb si cu un trandafir in mana, ai grija de tine pa pa

5 răspunsuri:
| Sweet111 explică:

Multumesc mult la toti!

| Iulia26 a răspuns:

Ar trebui sa ii dai cu flit, caci nu merita sa te aiba. Un baiat trebuie sa accepte o fata asa cum este. El este un pervers si jumatate. Desi iti va fi greu, renunta la el! Flirteaza cu baieti, iesi cu unul comunicativ, caruia ii place sa vorbeasca. Totusi, fii deschisa si povesteste si tu ce ai m-ai facut, etc etc. Sper sa ma asculti, este pentru binele tau.

| puisor98 a răspuns:

Trista povestea ta crying, de la prima faza pe care ti-a facut-o si apoi a venit la tine trebuia sa-i spui din prima ''hai sictir'' stiu ca nu e usor, dar mai mult de atat nu merita,ala vroia doar sex atat, ai facut foarte bine ca nu l-ai acceptat la propunerea asta, m-am saturat de genu asta d baieti (sex, sex si iarasi sex) numai la asta se gandesc, treci peste cauta pe altcineva care sa te inteleaga si in care sa poti avea incredere pentru-ca daca ai incredere in el si el in tine o sa vezi ca o sa incepi sa vb mai deschiswinking bafta :*

| Iwan a răspuns:

Deci.C`am lunga povesteathinking E putin ciudat sa iti spuna ''ca e mai bine pentru tine sa nu il vezi'' si dupa iti spune sa ''fiti din nou impreuna''.Ma rog.Uite intr-o relatie serioasa consta mult sa vorbiti deschis unu cu altu. Daca nu poti fi deschisa asta inseamna ca nu ai incredere in el straight face.Ehh. Faci cum vrei:*...Si poate ca sa ''pus cu tine'' pentru ca vrea stii tu ce rolling eyes laughing

| Voledar a răspuns:

Treci peste...nu e nici prima nici ultima data cand o sa se intample asta