| deealove1 a întrebat:

Am inceput clasa a 10a si a venit un coleg nou. Este foarte dragut din punctul meu de vedere. Nu e Fat-Frumos dar pentru mine e foarte frumos. Si vreau sa stiu daca ma place?! In timpul orelor mereu il vad uitandu-se la mine si chit ca ma uit si eu la el continua sa se uite in ochii mei inca cateva zeci de secunde.La sport mereu ma loveste cu mingea si chiar data trecuta inainte sa inceapa ora i-am spus "poate ma lovesti si azi " si dupa ce m-a lovit m-am uitat la el si ranjea la mine. Alta data cand m-a lovit din greseala cu cotul si -a cerut scuze si mi-a ciufulit parul. In tramvai se uita la fel la mine si zambeste ..si cand celelate fete cu car mergem aduc vorba de iubita lui pare ca nu-l intereseaza, ca ii este indiferenta.Cand imi cumpar manacare sau cafea imediat vine si ia de la mine chit ca si fata de langa mine are.
Credeti ca ma place? Daca da, ce ar trebui sa fac? E bine sa ai o relatie cu un baiat din aceeasi clasa cu mine?

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Sunt de acord cu raspunsul lui neutrino, dar adaug ca o relatie cu un coleg de cls poate sa se termine repede si prost pentru ca apar multe chestii la mijloc, pe langa multe gelozii din partea voastra si a colegilor si nu numai, va puteti si plictisi unul de celelalt daca voi stati nas in nas cate 5-6 ore 5 zile pe stapamana asa inca din primele zile de relatie

| neutrino a răspuns:

De obicei nu sunt indicate relatiile cu vecinii de langa casa si colegii de clasa. Nu de alta, dar o relatie are si sfarsit si atunci te vei simti tare prost, si daca mai adaugam ca apoi mai intervin si laudele, motivate sau nu, ai raspunsul cerut. Daca totusi iti doresti aceasta relatie, nu uita ca baiatul daca te place, el trebuie sa faca ceva in sensul acesta, nu tu! Tu nu trebuie decat sa te faci placuta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da te place, ia mancare pentru doi