| anonimanonima a întrebat:

Am inceput sa fumez anul trecut in septembrie(timp de 2 zile) dupa aia am mai fumat in decembrie(tot 2 zile ) Si acum nu mai fumez.Cand sunt sad. ce ziceti sa fumez? sau? scuze categoria FUNDA

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Lasă-mă să ghicesc: Ai fumat din cauza teribilismului, ca să fii tu cea cool din anturajul tău.
Dă-mi voie să-ţi spun: Ai făcut o greşeală foarte mare. Nu lăsa prietenii să te influenţeze şi să-ţi distrugă sănătatea, pentru că fumatul o să devină viciu, şi nu o să te mai poţi opri.
Trebuie să conştientizezi singură că fumatul îţi face rău, şi nu să faci ce-ţi spune unul şi altul. Contează foarte mult să realizezi că este o greşeală.
O zi bună!

pa, pa.

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nici cand esti suparat, vesel, la un pahar de vin sau chiar aiurea nu trebuie sa fumezi. Lasa-l naibii de tutun, mai devreme sau mai tarziu, ii vei simti efectul nociv asupra organismului tau. Mare teribilism, sa-ti faci singur rau, cu mana si pe banii tai...

| thereforyou a răspuns:

Eu am fumat. iubeam sa fumez dar m-am lasat pentru ca sunt prea scumpe tigarile si eu sunt la liceu, deci nu am venit propriu. Imi placea foarte mult dar asta este. Voi cei care nu ati fumat niciodata habar nu aveti cum e, asa ca nu comentati degeaba. Eu spun sa nu fumezi, pentru ca e nasol cand vrei sa te lasi.

| NickiMinaj a răspuns:

Mai bine le lasi dracu laughing eu sunt paranoica maxim cu toate tipurile de cancer care apar din cauza fumatului ( cel putin ala la gat e horror ). Dupa admitere ma las, sper.

| EuCuTine a răspuns:

Tatal meu fumeaza de 40 de ani si imi zice asa "... daca nu fumam aveam acum 2 blocuri cu 10 etaje in centrul " vezi u daca este bine sau nu. Cand esti nervoasa du-te frumos in camera pune o melo rock ia un pahar de vin rosu si gata.

| Alexakos a răspuns:

Din cate se vede toti o spun si o mai spun si eu nu este bine sa fumezi, deloooc, dupa aia o sa devi "nebuna" cand nu ai o tigara + ca-ti face foarte mult rau (cancer in primul rand, si alte boli) si mai aveam de zis dar a zis foarte bine ÉrotiqueConseils. Sper sa fi destul de inteligent/a sa nu te mai apuci iar. Bafta.

| DorelSudoru a răspuns:

""sa fumez? sau?" laughing sau... fa ce vreilaughing nu te lua dupa ce spun toti
multi fumeaza de la 16-18 ani si nau nici o boala

| carnat a răspuns:

Depinde.eu fumez de 6 ani.am 20.si ma cam enervez cand vreau sa nu fumez.
de boli, nu prea se pune problema, stiu mosi de 80 de ani care fumeaza de la 14-15 si nu au nici pe dracu, dar dai o caciula de bani aiurea, crede-ma ca stiu ce zic, sunt fumator, vreau sa ma las, dar aici e cam greu sad eu zic sa cheltuiesti banii cu cap si sa nu te apuci de fumat! DELOC

| HoneyR a răspuns:

Eu zic sa nu te apuci iar de fumat pentru ca iti distrugi sanatatea si cheltuiesti foarte multi bani pe tigari incearca cand esti suparat sa asculti muzica sa desenezi incearca sa nu te descarci pe o tigare pentru ca nu iti face bine si nu te ajuta se treci peste suparare :* spre ca te.am ajutat funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumeaza in continuare

| nico12_3685 a răspuns:

. NU FUMA! Este un viciu, ce odata te-a acaparat.greu m-ai scapi de el...(ti-o spun din proprie experienta)!