| Leutzzu a întrebat:

Buna TPU fumez de 2 saptamani si la cateva zile dupa ce m-am apucat de fumat am inceput sa respir putin mai greu (sunt si racit)
Ar putea fi de la raceala nu prea cred ca in 4 zile de fumat ma inbolnavesc voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lov3Hell a răspuns:

Nu prea stiu... Dar iti sfatuiesc sa te lasi de fumat ca am un frate mai mare care fumeaza si mereu cand stau langa el si fumeaza imi tot spune sa nu ma apuc nici o data de fumat pentru ca nu mai poti fugi chiar asa repede te obosesti mai greu si in plus faci si cancer mai repede. Sper ca te-am ajutat bafta! (funda? laughing )

| MirunaxD a răspuns:

E de la raceala.
Poti sa bei mult lapte ca sa previi fumatul, adica lapte obisnuit cam im fiecare dimineata sau lapte de capra. Amandoua o sa te ajute foarte mult la sanatatea ta.

| Leutzzu explică (pentru MirunaxD):

Adica nu respir greu doar ca simt ca nu primesc destul aier dar daca imi iau gandu de la asta incep sa respir normal.

| dyaa23 a răspuns:

Daca fumezi doar de doua saptamani cred ca nu e pre tarziu sa te lasi...acum e de la raceala, dar daca continui sa fumezi nu va mai fi acelasi motiv big grin