| andradadadada23 a întrebat:

Am inteles ca daca lichidul baiatului ajunge in secretia vaginala a fetei, poti sa rămâi însărcinată. Dupa 3 zile mi- a venit menstruatia. De obicei imi vine cam 7 zile. Luna asta mi- a venit 4 zile si destul de putin. Intrebarea e, e posibil sa fiu insarcinata desi mi- a venit menstruatia? Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex doar odata, inainte de menstra cu 3 zile, nu poti s aramai insarcinata, pentru ca nu erai in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU poti fi insarcinata dintr-un motiv cat se poate de simplu si anume, cu 3 zile inainte de menstruatie ciclul tau menstrual era de multa vreme in afara PERIOADEI FERTILE. Este stabilit stiintific si demonstrat medical ca in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual NU poate exista in uter un OVUL VIABIL si din acest motiv este IMPOSIBIL sa se formeze/produca o sarcina. In aceste ultime 9-10 zile de dinainte de menstruatie, de fiecare data la terminarea sexului barbatul poate ejacula sperma in vagin fara nici-o retinere. Argumentul principal privind INEXISTENTA unei sarcini, il reprezinta pornirea menstruatiei care in proportie de 99, 99% reprezinta GARANTIA ca in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului si din acest motiv se elimina din uter ENDOMETRUL imbatranit si degenerat devenit inutil sub forma de menstra. Numarul de zile de menstruatie poate sa fie diferit de la o menstruatie la alta, fiindca este conditionat de dimensiunea fostului ENDOMETRU care prin destramare produce o anumita cantitate de menstra care poate sa difere uneori chiar foarte mult de la un ciclu menstrual la altul. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa fii gravida daca ti-a venit menstruatia.

| vocea a răspuns:

Stai calma nu ai cum sa ramai insarcinata.

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Fii linistita caci nu esti insarcinatawinking