| Alle9999 a întrebat:

Bună ..am întreținut ralații sexuale cu iubitul și nu ne.am protejat ..acesta a ejacuat în mine..ciclul nu mi.a venit ..trebuia să vină de pe data de 12 ..am făcut 3 teste de sarcină și toate au ieșit negativ.mă doare burta din când în când și spatele si sânii. oare este posibil să fiu însărcinată?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca lipseste orice informatie concreta privind ciclul tau menstrual, nu se poate formula un raspuns cert, concret si cu atat mai putin corect. Daca testele de sarcina au fost efectuate dupa trecerea a 7 zile fata de data preconizata de a incepe menstruatia, atunc rezultatul este VALABIL/VALID si CORECT, ceea ce inseamna ca in urina NU exista hormone de sarcina hCG si in consecinta NU exista nici sarcina instalata in uter. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fii gravidă.

| sofisis a răspuns:

Pai, atunci cand nu te protejezi, normal ca e de asteptat o sarcina.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila cand ai facut sex atunci sunt sanse mari de sarcina. Daca nu atunci intarzie din alte motive gen stres, dereglare hormonala, administrarea de medicamente. Par a fi simptome premenstruale. Ramane de vazut daca iti vine menstra. Daca nu ar fi indicat sa mergi la ginecolog la un control. Numai bine

| cristinutza07 a răspuns:

Cel mai sigur e, sa mai faci un test de sarcina peste o săptămana. Ciclul poate întârzia pana la 2 saptamâni ( nefiind însărcinată ), dar după simptome trebuie sa îți vina in 3/4 zile. Vorbesc din propria experiența. Multa sănătate