| ADINAAMS a întrebat:

Buna, am luat o luna anticoncepționale rigevidon, nu am mai găsit la farmacii si am fost nevoită sa le intrerup după ce le am terminat. Am avut contact sexual după ce mi-a trecut menstruația.Au trecut 2 săptămâni dar încă nu mi-a venit. Și am avut contact azi. Îmi va veni menstruația in curând? Ce ziceți? Ați pățit sa va întârzie mult? Sa iau pastila de a doua zi ca sa fiu sigura ca nu va fi o problema?

2 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Iti va veni menstruatia dupa ce vei naste.
De ce nu ai mers la medic sa-ti recomande lte anticonceptionale?

| Robert2526 a răspuns:

Pai daca ai avut menstruatie si au trecut doar 2 saptamani de ma menstruatie, de ce te miri ca nu a venit inca?