| Alexxiaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o mare problema. În luna Februarie mi-a venit menstruația de doua ori. În luna martie pe data de 5 am avut un contact sexual neprotejat și si-a dat drumul în mine dar am folosit pastila de a doua zi la timpul potrivit. După 2 saptamani s-a întâmplat iar dar de aceasta data nu si-a dat drumul în mine. Cu toate astea nu mi-a venit deloc în Martie așa ca m-am informat și menstruatia trebuia sa apară după 30 de zile de când am luat pastila, adică la începutul acestei luni, dar suntem în 6 și încă nimic..Nu am nici un simptom din cele care apar când ești gravida, mă doare burta puțin dar încă nu mi-a venit și sunt foarte ingrijorata. Și foarte stresata. Sunt șanse sa fi rămas? Cam câte?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In functie de gravitatea dereglarilor provocate de hormonii sintetici proveniti din acea pastila de-a 2-a zi nenorocita si blestemata care in mod absolut sigur a fost folosita ABSOLUT INUTIL fiindca in data de 5 martie a fost 100% IMPOSIBIL sa fi fost in PERIOADA FERTILA si tot la fel in proportie de 99% IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. Absolut nimeni NU poate sa stie in ce mod, in ce masura si cat timp acei hormoni sintetici ajunsi in organismul tau vor DEREGLA activitatea hormonala proprie. Din acest motiv MENSTRUATIA se poateporni la data normala, cu intarziere de 1 saptamana, se 2 saptamani, de 1 luna, de 2 luni, iar uneori chiar si dupa 6 luni. Cel care te-a informat in privinta celor 30 de zile ori a gresit intentionat ori te-a mintit....frumos. Doar un test de sarcina te va lamuri in mod exact si ..CORECT. Multa sanatatE!

2 răspunsuri:
| JesusCristi a răspuns:

Ba copchila cum sa-ti zica tata gizaz, trebuia sa poarta protectie baiatu, amu te trezesti ca poate ai si sida

| AnonimaMalefica a răspuns:

Daca ai fost fata rea si ai facut neprotejat.
Na plodu la tine in burta!
Funda plz?