| anonim_4396 a întrebat:

am mai scris o data dar nu stiu ce s-a intamplat, mai am o nelamurire, pe data de 30 mai mi-a venit menstruatia care m-a tinut 4 zile, pe 3 iunie si pe 8 iunie am intretinut relatii neprotejate, apoi am cautat pe internet sa calculez perioada fertila.curios ca scria pe 7 iunie pana pe 12 iunie sunt fertila, oare cate sanse am sa raman, sunt maritata dar nu este momentul pentru un copil, multumesc mult astept raspuns.

Intrebare asta am pus-o acum o saptamana dar vreau sa mai adaug ceva, au inceput durerile de cap ingrozitoare de 3 zile...am luat detoate, am niste dureri jos la ovare cred, nu puternice. durerile nu sunt ca cele ale mentruatiei, ieri am ajuns acasa cu masina si am varsat tot, mentionez ca am rau de masina dar nu mi s-a mai intamplat demult si nu am mers mult cam 30 minute, va rog ce credeti, oare sunt? testul nu il fac acum mai astept ca sa fiu sigura, mersi mult de raspuns. of, revin dupa cateva zile, maine trebuie sa-mi vina mentruatia, de 3 zile mi sau umflat sanii, mi sau marit sfarcurile daca pot spune asa, nu suport nici o haina, nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva of, oare sarcina?happy nu mai stiu stau cu emotie pana maine, v-am pupat

Răspuns Câştigător
| Helenèa a răspuns:

Incearca nici sa nu te stresezi foarte tare, fiindca stresul e unul dintre factori care pot duce la intarzierea menstruatiei, si asta chair te-ar putea alarma. Fii rationala, ai rabdare, daca iti vine rasufla usurata, daca intarzie mai mult de 5 zile, fa un test de sarcina. Plus ca psihicul iti poate juca 1000 de feste, doar ideea constanta ca ai putea fi insarcinata, face ca tu sa ai tot felul de senzatii asemanatoare, desi nu ar fi ceva real. Acum tot ce ai de facut este sa ai putintica rabdare.

1 răspuns:
| micky19 a răspuns:

Buna Ana,
totusi ar fi bine ca sa fi mai sigura sa iti faci un test, te-ai putea calma putin sau eventual un control ginecologic ar fi si mai bun. asa aveam si eu dureri de burta si strai de voma dureri de cap si ale ovarelor, mi-am facut testul nu aveam nimic iar la analize mi-a iesit chist ovarian si prolactina marita, nici decum sarcina.
Multa sanatate :*