| Diana5765 a întrebat:

Buna, am mari dubii in relația cu iubitul meu, de când suntem impreuna, chiar de la început, nu prea întreținem relații intime, avem 9 luni impreuna, la început facem de vreo 3 4 ori pe săptămâna, acum s-a ajuns la o data pe săptămâna, zice ca mereu e obosit pentru ca muncește, nu cred ca m-ar înșela pentru ca după munca vine direct acasa, lucrul asta îl exclud, el mi-a zis ca nu se bazează doar pe treaba asta. Wu înțeleg, pentru ca știu ca intr-o relație e important și alt lucru, nu doar sexul, dar ma face sa cred ca poate nu sunt buna la pat, ori nu sunt așa atractiva, seara ii găsesc prin historial ca se uita la filme porno, pai dacă e așa de obosit de ce in loc sa-și facă cu mâna nu face cu mine? Care e ideea? Nu zic ca trebuie zi de zi, [tr ca nici eu nu vreau zi de zi, dar măcar când am chef s-o facem, dar nu știu, și eu lucrez, și eu ajung obosita dar tot îmi vine cheful câteodată ca e normal, chiar ieri i-am zis ca eu nu o sa stau așa o viața întreaga și s-a supărat și mi-a zis sa mi caut altul atunci, era foarte supărat, repet, exclud infidelitatea, dar eu nu pot înțelege. Auntem la începutul relației și ne comportam ca cum am avea 5 ani, sa nu mai avem chef unul de altul, dau funda, eu am 24 el are 23de ani.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca relatia e buna inseamna ca puteti comunica usor si ar trebui sa discutati acesta problema. Nu ai sa gasesti raspunul pe TPU. Aici unul o sa iti zica ca te inseala, altul ca ii place porno mai mult, altul ca nu se mai simte atras de tine etc etc

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca se uita la filme porno dar nu are chef sa faca sex cu femeia lui, inseamna ca nu e obosit si nici lipsit de chef nu este. El vrea sa faca sex, doar ca nu cu tine. Doar tu iti poti da seama de ce, pentru ca noi nu te cunoastem si putem doar sa presupunem. Aveti 9 luni de relatie si deja locuiti impreuna? La cine, la tine sau la el? Daca locuiti la tine, poate asta e raspunsul, poate are nevoie de un loc unde sa stea, poate are nevoie de cineva care sa-i faca mancare. Un lucru e cert, nu e foarte atras de tine, altfel nu ti-ar refuza sexul. In mod normal, un barbat nu-si refuza femeia in pat nici dupa 20 de ani de relatie. Ceva e in neregula aici.

| Diana5765 explică (pentru wildthing):

Locuim in chirie in Anglia, deci nici la el nici la mine

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

S-a plictisit de tine ceea ce e perfect normal. sunteți prea tineri pentru relație serioasă. trebuie sa va Distrați maxim și sa strabateti cât mai multe cearșafurile

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o problema pe care trebuie sa o discutati intre voi... Nu sunt niste lucruri cu care sa ne dam noi cu parerea pe net ca nu stim cum e relatia voastra.

| Diana5765 explică (pentru suntserios):

Relația e chiar una buna, mi-a zis ca se simte fericit și iubit, dar nu înțeleg care e treaba, el mi-a zis ca nu se bazează doar pe treaba asta, dar chiar nu pot sa înțeleg, poate așa e firea lui

| Hammurabi a răspuns (pentru Diana5765):

E un tip dependent de pornografie și de masturbare.
Imaginează-ți că dacă se rezolvă singur zi de zi uitându-se la porn, e logic că nu mai are combustibil și pentru tine (sau oricare ar fi fost în locul tău, nu-ți fă tu o culpă din asta că n-are rost)
Am mai auzit de tipi cu problema asta, nu e singurul. Și nu prea are rezolvare dacă el n-are voință și se complace în situație.
Ești singura care hotărăște dacă merită să-ți complici viața și să lupți în continuare pentru el. Dar dacă el n-are deloc voință, va fi o luptă cu morile de vânt...

| suntserios a răspuns (pentru Diana5765):

Daca relatia e buna inseamna ca puteti comunica usor si ar trebui sa discutati acesta problema. Nu ai sa gasesti raspunul pe TPU. Aici unul o sa iti zica ca te inseala, altul ca ii place porno mai mult, altul ca nu se mai simte atras de tine etc etc

| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti altul!
cand un barbat prefera sa se uite la porn in loc sa aiba sex real cu femeia de langa el, inseamna ori ca nu-l mai atrage femeia aia, ori ca are o obsesie bolnavicioasa cu frecatul organului.
In nici unul din cazurile de fata, tu nu mai esti bine primita in viata lui, deci este timpul sa-ti cauti un alt barabt, care sa-ti ofere dragoste si sex, ca pachet complet.

| just4ubr2015 a răspuns:

Un barbat care isi iubeste femeia firteaza cu ea o alinta o iubeste ii ofera atentie si sex. nici sa o faci zi de zi dar nici odata pe luna daca el te neglijeaza inseamna ca s-a plictisit de relatie si flacare de iubire s-a stins de ceva vreme.