| Katoteshika a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor pentru ca sunt prinsa intre ciocan si nicovala.
Deci...sa o luam cu inceputul.Am 14 ani si am fost cu un baiat de 18 ani si chiar ne iubeam mult si faceam orice unul pentru celalalt dar apoi a intervenit familia si nu a fost de acord cu noi dar eu tot continuam cu relatia si apoi a intervenit si alt baiat.
In fine, sa nu intru mult in detalii, ne-am despartit desi il iubeam mult si m-am combinat cu baiatul acela.Suntem impreuna de 4 luni si tin la el dar tot ma mai gandesc la fostul desi el mi-a facut multe lucruri oribile iar actualul e foarte dragut cu mine si il iubesc dar tot ma mai gandesc uneori la fost...
Intrebarea este... Ce sa fac? Nu stiu ce sa fac si am stat mult sa ma gandesc dar nu am gasit o rezolvare.Ce sa fac?
P.S. Vreau seriozitate pentru ca oi fi eu mica dar stiu multe si nu vreau caterinca ci seriozitate va rog!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Camii06 a răspuns:

Heii. Ar fi mai bine sa incerci sa-l uiti pe fost. Desi v-ati iubit, ti-a gresit (din cate ai scris acolo). Uneori inima ne inseala si credem ca "daca fac asa e rau, dar daca fac asa cum e? ahh, tot e rau."
Ei bine, cum am mai spus si mai sus, incearca sa-l uiti pe fost si gandeste-te la actual. Poate ca va fi mult mai bine cu el. thinking
Asta e parerea mea.

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te crezi cumva cu o gândirea unui adult de 30 de ani? Te rog frumos!
Îți vezi de școală, lasă băieții, punct!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Ramai cu actualul

| neutrino a răspuns:

Mica, mica, dar ii schimbi ca si pe dresuri! Nu ne-ai spus daca pe actualul tau iubit il accepta si familia ta. Nicio iubire nu o poti uita, asa ca stabileste-te unde-ti merge mai bine, si fii convinsa ca va aparea si a treia varianta, in curand. Mult succes!

| Alcyon a răspuns:

Pana la 18 ani o sa te mai indragostesti de vreo 10 happy Stai linistita, asa e in adolescenta. Ba iti place de colegul de banca, ba de vecinul, ba de fratele vecinului. Totul e sa nu te si culci cu ei, ca pe urma dai de alte necazuri.

| Kalla a răspuns:

Daca l-ai lasat pe fostul inseamna ca nu il iubeai asa de mult precum crezi.
Ca sa decizi cine este mai important trebuie sa-ti pui niste intrebari ca de exemplu "care dintre cei doi ma face mai fericita?" "cu cine imi bate inima foarte tare?" "la cine ma gandesc cel mai des?".Nu e un test.Fii sincera cu tine si raspunde cu inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea ta paraca seamana cu a mea si nu cred ca este o coincidenta, intorce-te
la el daca il iubesti pe el nu ai decat sa te intorci la el, eu o sa imi gasesc alta si nu vreau sa ma mai vad cu tine niciodata! folosesti alt nume crezi ca nu te cunosc esti aceea care a avut prin mama numai baieti de mica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il iubeai atat de mult incat ai sarit in bratele primului aparut... Iar acum cel nou nu prea iti convine, motiv pentru care ai realizat cat de mult il iubesti pe fostul. Esti mica si nu numai ca nu stii prea multe, esti incapabila sa te intelegi chiar si pe tine insuti.

| deeadeea111 a răspuns:

Buna, poate ca tocmai asta e problema, esti prea mica.Tu ai ales sa ai o relatie la o varsta atat de frageda.

| Peaches a răspuns:

Nu mi se pare ca esti prinsa intre ciocan si nicovala. Tu deja ai ales sa fii cu cel de-al doilea baiat. Spui ca il iubesti...ok, ramai cu el si dirijeaza-ti gandurile inspre el, nu inspre "fostul". "Fostul" e o pagina inchisa.

| Șurubelniță a răspuns:

Ai 14 ani dar ai mai multa experienta la baieti decat unele fete majore. De ce naiba sa te mai gandesti la fostul daca ti-a facut niste lucruri oribile. Tu crezi ca familia s-a bagat in acea relatie pentru ca iti vrea raul sau binele? Iti vor binele, evident si la 14 ani nu ai ce cauta cu baieti majori ca vor doar sa ti-o puna. Si nu-mi zi ca ala te iubea de numa si chestii de genul ca aia e doar impresia ta, adevarul e altul.
Gandeste-te si tu putin, ca de aia ai creier. Ai un actual prieten care se comporta frumos cu tine in comparatie cu fostul care dupa spusele tale ti-a facut niste lucruri oribile. Asa ca in cazul asta nu crezi ca esti fraiera sa mai acorzi importanta acelei persoane? Nu crezi ca nu este corect fata de actualul tau prieten sa te mai gandesti la un tip care te-a facut sa nu te simti bine tot timpul? Gandeste-te si tu logic...ca nu-i greu deloc.

| piticelm a răspuns:

Da,e clar cat de mult l-ai iubit pe fostul si este si mai clar cat de mult il iubesti pe actualul.A iubi este un lucru nu mare, ci foarte mare si ti se poate intampla doar o singura data in viata cu adevarat sau poate nici atunci.Deci nu mai spune ca iubesti,tu nu iubesti,tu doar te atasezi,placi etc,nu e vorba de iubire. Spui tu ca stii destule, dar nu este asa, iar daca inca te mai gandesti la fostul pe care chipurile il iubesti, de ce mai stai cu baiatul asta pe care ''il iubesti''? nu ai cum sa iubesti doua persoane, mai bine te-ai hotara ce vrei.

| Katoteshika explică:

Ai mei ma lasa cu actualul si spuneau ca cu fostul nu am viitor pe cand cu asta da!

| SeeDifference a răspuns:

Doamne, deci tu te-ai gandit cum sa nu te gandesti la el gandindute la el?rolling on the floor
Nu te mai gandi la el

| Sărmăluță a răspuns:

La 14 ani ma jucam cu păpușile!

| Dannyofficial a răspuns:

Ia-ti niste papusi barbi ai nevoie.

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Pai stai sa inteleg. Deci tu il iubeai foarte multe pe X, dar te-ai combinat oricum cu Y. Folosesti prea usor cuvantul "iubire"... Sigur simti cu totul altceva, cand vei simtii iubire, o sa uiti cum te cheama, ce zi e, ce an si cine mai e pe planeta in afara de tine si el. Si poate sa intervina si dumnezeu si nu te impiedica nimic sa mergi inainte. Atata timp cat tu zici ca ai iubit si totusi te-ai combinat cu altul si-l iubesti si pe el, iti garantez ca nu iubesti serios pe niciunul, sunt doar placeri temporare. Sfatul meu, ramai cu actualul si traieste-ti relatia pana la capat. Mult noroc happy

| Annayra2001 a răspuns:

Pai stiu cum e sa mai tii la fostul desi iti iubesti actualul smug Este pur si simplu normal, nu ai cum sa iti uiti fostul prieten chiar asa usor :/.Fa ce iti spune inima, daca iti iubesti actualul ramai cu el, eu zic ca e cel mai bine avand in vedere faptul ca ai tai nu te-au lasat sa fi cu celalalt. acuma tu stii. funda? :*

| MäduLïïnà a răspuns:

Eu ţi-aş propune să-l uiţi pe fostul. Tu spui că ţi-a făcut mult rău, deci nu văd de ce nu ar face-o în continuare. Dacă nici familia ta nu l-a acceptat, chiar nu are rost să te întorci la el şi să te cerţi cu familia ta. Aşa că succes la ce hotărâre vei lua, şi sper să mi-o spui şi mie :*