| anonim_4396 a întrebat:

Chiar habar n-am ce sa fac,am de ales intre doi baieti.m-am despartit de fostul iubit acum o saptamana si in aceeasi zi am fost cu altcineva,adica m-am combinat cu un baiat ce chiar il placeam. Dar fostul mi-a facut niste faze foarte urate,i-a zis prietenei mele toate chestiile ce le-am facut impreuna,fiind cum ca el m-a dezvirginat si asa mai departe si a zis niste lucruri foarte urate despre mine care chiar m-am simtit foarte prost. Cu el mi-am pierdut virginitatea si chiar il iubeam si inca il mai iubesc si nu stiu ce sa fac deoarece acum sunt cu celalalt si chiar imi place de el fiindca e foarte educat si se stie comporta cu fetele,dar fostul mereu m-a facea sa sufar,cateodata cea mai fericita fata din lumea.Si acum el sufera foarte mult dupa mine, am inceput sa plang azi si m-am tot gandit ce sa fac.Toate prietenele mele mi-au spus sa raman cu actualul fiindca e un baiat bun pentru mine iar celalalt ma duce doar la rau cu toate ca ma iubeste...Ma simt atat de prost, si imi este foarte frica sa nu sufar dupa el peste catva timp.Imi e frica sa mai fiu cu el,dar el e in inima mea,e intr-un colt acolo si parca il mai vreau inapoi, dar cu actualul ma simt perfect fiindca e de varsta mea si toate fetele mi-au spus ca sa nu ma mai uit inapoi ca trecutul e trecut si sa-l uit. Fostul e cu 5 ani mai mare decat mine DA NU STIU DACA MA INTELEGETI SAU ASA DAR EL MA IUBESTE FOARTE MULT SI IERI CAND M-A VAZUT SI NU L-AM BAGAT IN SEAMA DE LOC S-A IMBATAT SUPER GRAV SI A SPART O GRAMADA DE STICLE SI TOT, o parere ceva?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Povestea cu fostul tau nu s-a terminat si nu-mi pare rau decat de baiatul care e acum langa tine.Nu e vinovat cu nimic, s-a apropiat fericit si crede ca esti iubita lui....nu vreau sa-mi imaginez clipa in care il vei lasa si vei alerga in bratele fostului.
Inca mai ai sentimente pentru el,aici e vorba doar de o saptamana si deja dramele sunt in toi,nu vei rezista inca o saptamana.
Prietenele tale te sfatuiesc bine,dar tu nu le asculti pentru ca ceea ce te-au sfatuit,nu-ti place,tu deja ai ales.
Il vrei pe fostul,fie pentru ca ai senzatia ca-l iubesti,fie din mila,fie din amandoua,n-are importanta,tu il vrei inapoi.
Ei bine,eu te sfatuiesc sa n-o faci si sa ramai acolo unde esti,pentru ca esti bine.
Stiu ca n-o sa ma asculti si il vei parasi pe baiatul cel bun.
Si-mi pare rau.
Drumul fiecaruia in viata este influentat doar de hotararile si alegerile pe care le face,intr-un moment sau altul.
Daca hotararile sunt bune,iti va merge bine,daca hotarasti prost,iti va merge prost,nu poti da vina pe soarta sau pe altcineva,de vina esti numai tu, care, candva, ai luat o hotarare gresita.
Ti-am spus asta, ca sa nu te trezesti peste 10 ani, intrebandu-te de ce esti nefericita si n-ai avut si tu putin noroc in viata asta.

| neutrino a răspuns:

Sa ne spunem noi parerea despre numarul de sticle sparte?

| MadalinaAFlorian a răspuns:

Sec,scuzati greseliile

| alexeu2014 a răspuns:

Buna,te inteleg perfect si imi inchipui sentimentele distruse fostului...Tu trebuie sa il alegi pe cel care simnti ca este perfect pentru tine si cel mai EDUCAT sper ca te-am ajutat bye FUNDA?