| Mihaela_Raluca_2000_D96Q a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! Vorbesc cu un baiat de doua luni jumate. Am iesit cu el doar de doua ori. Vorbim cam in fiecare zi cu alintari si zicem ca suntem iubiti.Am avut o relaţie de doi ani iar pe tipul ala l-am inselat cu el.Repet de doua ori am iesit cu acest baiat.M-am apropiat de el foarte tare, la inceput nu a fost chiar asa dar cu timpul mi s-a facut dor de el. Ne cunoaştem de 2 luni jum de cand el m-a vazut intr-un magazin si mi-a dat mesaj iar dupa am ieşit. E foarte foarte frumos, problema e ca noi nu am mai iesit de o luna ca a avut bacul, a stat sa invete iar acum ai lui l-au luat la tara. El are 18 ani jum iar eu 16 ani jum. El a terminat liceul iar acum urmează sa mearga in toamna la facultate in alt oras, vreo ora fac până in acel oras, eu voi rămâne aici. Problema e ca el nu vrea sa mai iasa cu mine sau sa mai vorbeasca cu mine daca nu facem sex, a spus ca asta ne va apropia foarte tare si ca are aproape 19 ani si nu poate aştepta dupa mine.A avut multe relaţii sexuale, cu foarte multe fete virgine. Eu nu stiu daca sa accept sa fac asta cu el, imi e ca ma va lăsa cum le-a lasat si pe celelalte dar el spune ca nu, ca pe mine ma vrea ca vrea sa fiu a lui si ca nu ma va lasa niciodata si ca daca vreau sa inteleg si sa facem asta de bine daca nu, nu poate sa aştepte atat. Eu am avut o singură relaţie de doi ani in care am avut doar o tentativă care nu a reuşit şi cred ca nu mai sunt virgina, nu am facut-o, a bagat-o foarte putin, nu stiu cum sa zic, dar de facut sex nu am făcut. Va rog sa nu ma judecaţi, cu baiatul de doi ani mai vorbesc cu el din cand in cand, si el vrea acelasi lucru, poate sa mai aştepte a spus, are tot 18 ani jum, dar a spus ca doi ani si sa nu facem nimic. Sentimente pentru fostul nu stiu daca mai sunt, stiu doar ca el m-a iubit enorm si eu la fel, ne-am dat sufletul unul altuia dar de cand cu inselatul meu ne-am racit si distanţat, am mai iesit cu el zilele trecute dar vad ca prietenii lui l-au schimbat tare, vb altfel nu stiu. Dati-mi un sfat, daca sa fac sau nu asta cu baiatul cu care vb de doua luni, imi zice mereu ca-s buna, ca ar face cu mine, ca-s frumoasa ca nu stiu ce, ca ma vrea, ca va ramane cu mine mereu daca vom face asta acum. Ajutaţi-ma nici nu vreau sa il pierd, m-am apropiat de el foarte tare, vreau sa fiu cu el, e un baiat foarte frumos dar daca nu fac asta..ma lasă, zice ca el vede relaţia altfel, nu ca copii saruturi pe banci si atat. Ajutati-ma nu vreau sa fac ceva gresit si apoi sa regret ca nu am facut asta cu cel de doi ani..si cu el da si apoi sa ma lase.Nu stiu ce vreau! Dau funda celui mai bun răspuns, nu ma criticati!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Astea sunt minciuni!
Evident ca te va iubii doar cand faceti sex, pana se satura de tine si gaseste alta!
Asa ceva nu exista, intai sex si apoi invata sa te iubeasca. daca nu exista dragoiste inainte, nu va exista niciodata. Iar in cazul de fata, sunt 100% sigura ca asta te vrea doar pentru sex, pentru ca, te vede cat de disperata esti si profita.
Ma asteptam totusi, ca la 16 ani, sa ai destul creier ca sa vezi si sa intelegi un asemenea comportament de ipocrit curvar.
Spune-i ca faci sex cu el daca te ia de nevasta intai, sa vedem ce atitudine are!

In orice caz, eu spun sa nu te daruiesti unuia care nu da o ceapa degerata pe tine si care te santajeaza cu nerusinare.
Sa stii si tu, ca, uneori se vorebste si 1 an de zile prin mesaje, doar ca sa convinga pe cineva sa-i cedeze sexual.
Trezeste-te la realitate fetita, ca asta nu vrae decat sex, ca acum l-ai ambitionat cu disperarea ta, dupa care, te arunca ca pe o carpa murdara.
Pricepe odata, ca nu are dragan la tine. Asta nu-s dovezi de iubiore, decat daca maine se insoara cu tine.
cand iubesti cu adevarat, nu impui si nu santajezi persoana iubita, dimpotriva, iti este drag de ea si o protejezi, asteptand ani sa faci sex cu ea, cand este ea pregatita.

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Riscul sa te lase exista oricum! normal ar fi sa faceti doar Petting, ca sa va cunoasteti cat mai bine, corporal si senzitiv... Daca il exciti prea tare, il poti termina si manual! Daca tine la tine, accepta, daca nu, nu! Oricum, el poate avea si altele si tu nu ai cum sa stii!
Daca nu accepta, e clar ca iti vrea doar "sigiliul" sa fie el primul...
Nimeni nu iti poate oferi "garantii". Esti inca prea mica, e pacat sa ajungi sa suferi din cauza unuia ca el. Invata si cultiva-te pentru viitor, ca sa poti atrage un tip de caracter!
Success!

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace si da-i eventual si un sut in fund, ca nu vrea decats ex!
Nici un baiat care te iubeste, nu-ti impune sa faci sex cu el.
Evident ca asta este interesat DOAR de sex si oricum nu-i va mai pasa, ca el va pleca din orasul tau.
Da-i pace, cauat-ti altul de seama ta, din scoala ta. In felul asta, il ai sub ochi tot timpul.
Nu accepta niciodata ceva ce ti se impune sau cu care esti santajata.
Pentru nimic in lume, un rahat cu ochi ca ala, nu are dreptul sa te santajeze cu asa ceva.

| Mihaela_Raluca_2000_D96Q explică (pentru Violleta2022):

A zis ca daca va face asta, ne vom apropia mai tare si asa ma va iubi..Nu stiu ce sa mai zic

| Mihaela_Raluca_2000_D96Q explică (pentru Violleta2022):

Deja si-a gasit iubita, mi-a trimis poza cu ea pe snap si a pus "loveee"

| sofisis a răspuns (pentru Mihaela_Raluca_2000_D96Q):

Foarte bine, spune-i casa de piatra. Ce idiot laughing) Doamne, bine ca nu te-a fraierit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaela_Raluca_2000_D96Q):

Astea sunt minciuni!
Evident ca te va iubii doar cand faceti sex, pana se satura de tine si gaseste alta!
Asa ceva nu exista, intai sex si apoi invata sa te iubeasca. daca nu exista dragoiste inainte, nu va exista niciodata. Iar in cazul de fata, sunt 100% sigura ca asta te vrea doar pentru sex, pentru ca, te vede cat de disperata esti si profita.
Ma asteptam totusi, ca la 16 ani, sa ai destul creier ca sa vezi si sa intelegi un asemenea comportament de ipocrit curvar.
Spune-i ca faci sex cu el daca te ia de nevasta intai, sa vedem ce atitudine are!

In orice caz, eu spun sa nu te daruiesti unuia care nu da o ceapa degerata pe tine si care te santajeaza cu nerusinare.
Sa stii si tu, ca, uneori se vorebste si 1 an de zile prin mesaje, doar ca sa convinga pe cineva sa-i cedeze sexual.
Trezeste-te la realitate fetita, ca asta nu vrae decat sex, ca acum l-ai ambitionat cu disperarea ta, dupa care, te arunca ca pe o carpa murdara.
Pricepe odata, ca nu are dragan la tine. Asta nu-s dovezi de iubiore, decat daca maine se insoara cu tine.
cand iubesti cu adevarat, nu impui si nu santajezi persoana iubita, dimpotriva, iti este drag de ea si o protejezi, asteptand ani sa faci sex cu ea, cand este ea pregatita.

| sofisis a răspuns:

Nu vrea nimic serios de la tine. Crede-ma, o sa te f... si o sa dispara. Te minte frumos! Atat! Lasa-l in plata Domnului si cauta unul mai apropiat de varsta ta si care nu e atat de egoist si de magar.

| Mihaela_Raluca_2000_D96Q explică (pentru sofisis):

Iar m-a intrebat si i-am zis ca nu, si a zis ca mi-a dovedit ca ma iubeste si ca nu vorbea cu mine 2 luni jum prin mesaje daca nu ma iubea si ca mi-a zis ca ma iubeste.I-am zis sa mai treaca timp, sa iesim ca am iesit doar de dora ori.Si din pacate m-a blocat si a zis ca nu vom mai vorbi niciodată si ca sa il uit?

| sofisis a răspuns (pentru Mihaela_Raluca_2000_D96Q):

Deci asta e dovada clara ca am avut dreptate. Il interesa doar sexul. Nu fii trista. Chiar nu ai pierdut nimic. Din contra, ai scapat de un cretin

| Mihaela_Raluca_2000_D96Q explică (pentru sofisis):

Multumesc mult, da mi am dat seama, nu sunt trista..am un uşor regret ca incepusem sa ma îndrăgostesc dar o sa imi treaca. Imi si cerea poze cu mine in chiloti înainte, nu.i am trimis ca m-am gandit ca dupa ma poate santaja cu ele ca sa fac

| alina2k18 a răspuns:

O data si o data tot trebuie sa ti-o bagiwinking crezi ca daca incepi la 20 ani ai garantia ca sta forever? laughing
Fa petting cu amandoi si vezi cu care te simti mai binewinking castigatorul primeste un phu taiwinking

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ai doua variante:
1. sa schimbi barbatii ca pe ciorapi.
2. sa nu fugi ca proasta dupa pu.
TU TREBUIE SA HOTARASTI

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mihaela_Raluca_2000_D96Q):

Hai sa-ti fac o schita:
1. ori te indragostesti ca proasta de mai multi, fara sa observi ca ei vor doar. izda.
2. ori iti pui si ratiunea la lucru si nu te iei dupa toae pitipoancele ca ar trebui sa ai un iubit