| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea este urmatoarea : De un timp incoace unii baieti au inceput sa inventeze ca am facut-o cu ei sau chestii de genul,fara sa fie adevarat si asa au iesit o gramada de zvonuri. Baiatul de care imi place mie cel mai mult nu prea avea incredere in ceea ce ii spuneam,ca sunt virgina pentru ca ii credea pe ei si tot asa. Intre timp eu tot am vorbit cu baiatul asta pe care o sa-l denumesc " A ",am pastrat legatura ceva timp si putin cate putin incepea sa ma creada si atunci mi-am facut curaj sa il intreb daca ar fi vreo sansa sa fim impreuna candva, el mi-a raspuns : "Treci la nanitsa,sa cresti lasa relatiile", asa am si facut am renuntat la el pentru ceea ce imi spusese. Zilele alea dinainte sa ii spun lui de relatie am inceput sa vorbesc cu un tip care mi se parea interesant de ceva timp, il vedeam in club si in diverse locuri dar nu ma luase la vorba pana atunci. Am inceput sa vorbim si el mi-a zis ca vrea o relatie serioasa cu mine dar, nu poate sa astepte dupa o fata mult si trebuie sa o fac cu el daca vreau sa fim impreuna. Eu nu voiam sa o fac cu nimeni in afara de "A" pentru ca il iubeam, si i-am spus respectivului baiat ca trebuie sa ma astepte daca ma vrea, ca nici macar nu ne cunoastem si el a inceput sa-mi promita o multime de lucruri ca nu o sa ma lase, ca n-are cum ca ii place mult felul in care arat si faptul ca sunt cuminte. Eu am inceput sa prind incredere in el, probabil promisiunile si naivitatea mea au fost de vina, dar totusi nu voiam sa o fac cu el atat de repede. Intr-o seara pana la urma ne-am vazut si m-a dus la el, acolo tot imi spunea sa o facem iar eu tot refuzam zicandu-i ca este abia prima intalnire oficiala si vreau sa ne cunoastem, sa lasam asta pe alta data ca mai sunt zile...pana la urma a facut el ce a facut si m-a convins zicandu-mi : " bine,nu mai insist dar vreau sa vad macar cum arati,fara sa-ti fac nimic. te rog " eu naiva m-am lasat in boxeri si sutien si atunci ma trezesc ca el se dezbraca si imi zice " hai lasa prostiile,stii ca imi placi, n-am cum sa te las pentru alta " nu mai aveam cum refuza, ma bagasem in gura lupului straight face. In timp ce incerca sa ma dezvirgineze eu l-am oprit inca de la inceput zicandu-i ca ma doare, nu cred ca a apucat sa se rupa himenul pentru ca am reactionat destul de repede, incepusem chiar sa plang. El s-a oprit cu chiu cu vai, zilele urmatoare am mai vorbit si el mi-a zis ca pleaca o saptamana la Arad si revine la mine. Cand a ajuns acolo a inceput sa bage cate chek-in-uri "simtindu-se iubit " apoi a bagat poze cu o fata cu care a urmat sa bage si intr-o relatie pe fb. Evident ca l-am sters de la prieteni si imi vad de viata mea, dar m-a deranjat faptul ca si-a batut joc de mine, ma bucur doar ca nu a reusit sa ma dezvirgineze. Oricum au trecut 2 luni si nu pot sa uit, mereu imi amintesc. Intrebarea mea este : cum pot sa-mi scot din cap ceea ce s-a intamplat?
-AM ACCEPTAT SA FIU CU EL DESI NU IL IUBEAM, PENTRU CA IMI PROMISESE O RELATIE SERIOASA, ASTFEL PUTEAM SA SCAP DE GURA LUMII + DE ASTA ERAM FOARTE DEZAMAGITA CA "A" MA REFUZASE.-
Va multumesc pentru timpul acordat.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce rau imi pare pentru tine...ai avut o experienta grozav de nefericita si greu vei reusi sa treci peste!
Influentata de "gura lumii",te-ai aruncat singura in "gura lupului"!
E adevarat ca si dezamagirea ta in legatura cu A,a jucat un oarecare rol,dar te-ai lasat manipulata la maxim!
Acum ai o trauma psihologica greu de depasit si doar sa fii atat de norocoasa sa gasesti cel mai rabdator partener din lume,dar si atunci iti va repugna ideea de sex...
Incearca sa-ti umpli mintea cu orice care iti face placere,cauta sa te bucuri din tot ce te inconjoara,cauta ras,cauta buna dispozitie si inconjoara-te de prieteni adevarati si persoane care te iubesc si te apreciaza,e un mod de a indura mai usor ceea ce-ti provoaca cosmaruri noaptea.
Ai putea discuta si cu un psiholog,pentru ca gradul tau de respect de sine a scazut mult,esti dezamagita singura de ce ai putut sa faci si pe fondul asta,poti gresi din nou,nu se stie cum.
Ca-ti place un baiat e in regula,dar nu fa o obsesie pentru A,nu e singurul si nu-l invesmanta in toate calitatile extraordinar-umane,ca nu e asa!
Incearca sa fii realista si sa cantaresti lucrurile exact cum sunt,exista si alti baieti!
Si daca acel zvon murdar despre tine a circulat,cauza e numai faptul ca placi si exerciti atractie asupra baietilor.
Asa ca,fii sigura ca multi ofteaza dupa tine,desi e posibil s-o faca doar imaginandu-si scene deocheate impreuna cu tine.
Sa ai grija ce vei face de acum incolo,ti-ai complicat existenta singura,dar tot singura ti-o poti simplifica.
Si, uita de A, daca el nu te vrea o data, tu sa nu-l vrei de zece ori, se va gasi un baiat cuminte si serios care sa fie trup si suflet al tau si pentru tine!
Sa nu te mai grabesti sa iei decizii si sa ai grija de tine!

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Excusez-moi madame, ca ma bag ca paiul in fundul calului dar vorbele zise de A "Treci la nanitsa, sa cresti lasa relatiile", nu ar trebui sa ne punem intrebarea cati ani are?

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Indiferent de varsta, avea nevoie de o vorba buna si de un sfat, ca sa nu mai greseasca.
Daca e fata isteata, a inteles.

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Nu am incercat sa va aduc vreun afront stimabita doamna, departe de mine acest gand, p'aia o mananca rau laughing si daca nu fuge impreuna cu ma'sa si cu tac'su are sa-i mamnace pe toti 3winking

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu vecine draga!laughing

| neutrino a răspuns:

Pacat pentru timpul pierdut a celor care au reusit sa ( te ) citeasca. O poveste total jalnica.

| Laura927 a răspuns:

Vezi asta se intampla daca alergi dupa relatii doar ca sa scapi de gura lumii!
De ce te intereseaza ce vorbeste lumea,doar nu te intretin ei!
Stiu ca suna tampit ce o sa iti zic acum dar gandeste logic,din cauza naivitatii tale pute-a sa se intample mult mai rau si oarecum ai avut nevoie de o intamplare asa tragica ca sa te trezesti la realitate!
Probabil nu ai sa o poti uita mult timp intamplarea,nu exista o solutie magica:/
Schimba cercul de oameni printre care te afli,pentru ca este unul total neadecvat pentru un om normal.
Si ca sa fie asa intre noi doua happy,baietii nu aprind vorbe asa din nimicsad,sigur ai incercat tu sa te faci mai viteaza de cat estihappy si ei cum au o imaginatie bogata au reusit sa te umileasca.
Cel putin invata din greselile tale sa nu le mai comiti si a doua oara.
Nu stiu cati ani ai sad
Nu iti mai cauta "alinarea" in barbati,nu pana nu esti in stare sa ii "jonglezi" sa intelegi cum gandesc barbatii.
Mai bine singura decat rau acompaniata, stii vorba aia!
TPU este mare si are nevoie de raspunsuri, poti sa iti fii cuiva de ajutor decat sa stai pe afara sa auzi tot felul de tampenii de la niste incuiati, parerea mea.
Iti doresc bafta, si pune mai mult pret pe tine.

| elvisel a răspuns:

Eu tot nu realizez cum o fata trece de la un iubit la altul de parca ar schimba sosetele in fiecare dimineata.increderea din cuvinte nu ti-o da nimeni, ea se castiga

| 03052003 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine.sa iti raspund la intrebare: timpul le rezolva pe toate draga mea, e greu stiu o sa treaca incearca sa te cufunzi in crva, in invatatura, poti sta cu prietenii, cu familia. Sper ca te-am ajutat sisper sa treci curand peste : )

| mady20300 a răspuns:

Daca il iubeai cum ai zis tu pe A nu te mai cuplai cu celalat.esti naiva daca l-ai crezut.nici macar nu va cunosteati el iti promitea marea cu sarea.pe asta trebuia sa iti dai seama ca nu vrea nimic altceva decat sa ajugi in patul lui.si daca intr-adevar nu ai fi vrut sa faci nimic cu el refuzai.doar nu te-a obligat! asta o sa iti bantuie mintea mult timp!