| Marïa_Crïstïna_1995_UO1y a întrebat:

Am nevoie de ajutor si raspunsurile voastre!
Mia venit ciclul mai repede cu 7 zile...ce se intampla? Stie cineva? Am inceput sa ma ingras am schimbat mediul de viata si mananc cam mult! Pana acum imi venea cu 4 zile mai devreme acum mia venit cu 7 zile mai devreme...astept raspunsuri cat mai multe va rog

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Organismul nu-i un ceas precis pot aparea anormali cauzate de stres, raceala etc

| corbulalbrosu a răspuns:

Care este reperul fata de care iti raportezi intarzierile, atat cele de 4 zile cat si acesta actual de 7 zile. Care a fost durata medie ca numar de zile a ultimelor 2-3 cicluri menstruale avute? De cat timp ai menstruatie? Ti-ai inceput viata sexuala? Inceperea menstruatiei mai devreme/repede decat data la care ar fi fost normal sa se porneasca se poate datora unor dereglari endocrin hormonale. Daca aceste dereglari se repeta ar fi indicat sa fii examinata/consultata de un medic ginecolog. Multa sanatate.

| BlooxieMhxds a răspuns:

Nu te speria...menstruatia nu vine regulat

| Marïa_Crïstïna_1995_UO1y explică:

Dar ar fi o varianta da fiu insarcinata? Luna trecuta am avut raport sexual cu 2 zile inainte de menstruatie si menstruatia mi-a venit ..si luna Asta mia benit cu 7 zile mai devrene pn acum a foat cu 4 zile mai devreme mereu