| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am nevoie de ajutor urgent!
Deci, am cunoscut de putin timp un baiat, pot sa zic ca il si plac, dar eu nu stiu daca simte la fel.
L-am vazut de mai multe ori, si l-am cautat pe facebook, l-am adaugat si dupa cateva minute mi-o scris.Am vorbit vreo 10 minute cam asa.

Am mers in oras si am asteptat.o pe o prietena si in timpul ala m-am intalnit cu el si m-o salutat. L-am salutat si eu.
Am avut un vis si eu si mama mea cam la fel. Si anume ca o sa am un prieten pe care nu il cunosc de mult timp si ca l-am cunoscut la o biserica. Si chiar l-am cunoscut la o biserica.
Am fost la o seara de agape(ca un fel de party) si l-am vazut cand o intrat in incapere. Treptat am observat ca venea tot mai langa mine.
Cand a ajuns langa mine l-am intrebat ca ce face, mi-o raspuns. Apoi s-o indepartat vreo 3 min si o venit iar langa mine si m-o intrebat ca daca nu merg in tabara.L-am intrebat daca el merge si o zis ca da. Si apoi l-am intrebat ca unde se face tabara si o zis ca nu stie. Eu i-am zis ca o sa fie surpriza(zambind usor).
In timp ce i-am spus asta a ridicat din sprancene, a zambit frumos si s-a uitat 3-4 sec fix in ochii mei. Am observat ca avea ochii mai mari in timpul contactului vizual(cre ca ii faza ca i se dilata pupilele).
Si am fost si in intr-un loc si mi-a aratat vara mea ceva amuzant pe telefon si am zambit si mi-o zis ca se uita la mine, chestia cu privitul am simtit-o si eu de cateva ori.
Si am mai fost la un eveniment si am ajuns cu cateva minute mai tarziu si el era in fata, cu fata la mine si am mers pe coluar si cand m-a vazut m-a salutat si si eu la fel. In timp ce ne salutam.ne priveam si zambeam amandoi. Dupa aceea am mers la locul meu.

1. Ma place/simpatizeaza?

2. De ce m-a intrebat daca merg in tabara cu el? (M.a surprins oarecum)

Vrea sa petrecem timp impreuna?

3. Sa merg in tabara?
P.s : nu ii genul care sa isi bata joc, pe bune.
Va multumesc pentru raspunsuri/pareri si pentru cs ati avut rabdare sa cititi.
Dau funda la cel mai detaliat raspuns.

1 răspuns:
| Mariana_Adelina_1994 a răspuns:

Buna! Eu cred ca ii place de tine odata ce te cauta cu privirea. Ai grija sa nu fii prea insistenta, ca baietilor nu le place asta. Mai arunca-i si tu niste priviri cand te intalnesti cu el. Lasa-l sa te salute el primul, iar tu raspunde-i in timp ce ii zambesti. In caz ca nu vei merge in tabara, ureaza-i drum bun si imbratiseaza-l (o sa il faca sa se andeasca la tine, intimpul in care e plecat! )winking