| anonim_4396 a întrebat:

Buna

As vrea cat mai multe pareri in legatura cu ceea ce o sa va povestesc!
Am nevoie de ajutor urgent!

Deci, am cunoscut de putin timp un baiat, pot sa zic ca il si plac, dar eu nu stiu daca simte la fel.
L-am vazut de mai multe ori, si l-am cautat pe facebook, l-am adaugat si dupa cateva minute mi-o scris.Am vorbit vreo 10 minute cam asa.

Am mers in oras si am asteptat.o pe o prietena si in timpul ala m-am intalnit cu el si m-o salutat. L-am salutat si eu.Am fost la o seara de agape(ca un fel de party) si l-am vazut cand o intrat in incapere. Treptat am observat ca venea tot mai langa mine.

Cand a ajuns langa mine l-am intrebat ca ce face, mi-o raspuns. Apoi s-o indepartat vreo 3 min si o venit iar langa mine si m-o intrebat ca daca nu merg in tabara.L-am intrebat daca el merge si o zis ca da. Si apoi l-am intrebat ca unde se face tabara si o zis ca nu stie. Eu i-am zis ca o sa fie surpriza(zambind usor).

In timp ce i-am spus asta a ridicat din sprancene, a zambit frumos si s-a uitat 3-4 sec fix in ochii mei. Am observat ca avea ochii mai mari in timpul contactului vizual(cre ca ii faza ca i se dilata pupilele).

Si am fost si in intr-un loc si mi-a aratat vara mea ceva amuzant pe telefon si am zambit si mi-o zis ca se uita la mine, chestia cu privitul am simtit-o si eu de cateva ori.

Si am mai fost la un eveniment si am ajuns cu cateva minute mai tarziu si el era in fata, cu fata la mine si am mers pe coluar si cand m-a vazut m-a salutat si si eu la fel. In timp ce ne salutam.ne priveam si zambeam amandoi. Dupa aceea am mers la locul meu.

Acum cateva zile i-am scris pe facebook si am vorbit mai mult decat de obicei. Imi punea si el intrebari si, si eu. Printre altele l-am intrebat daca merge in tabara si mi-a zis ca da si m-a intrebat daca eu merg si i-am zis ca da. Apoi i-am zis "cred ca o sa fie fain", el a zis "o sa fie" apoi i-am zis "sper" iar el mi-a zis "si eu".

1. Ma place/simpatizeaza?
2. De ce m-a intrebat daca merg in tabara cu el? (M.a surprins oarecum). Vrea sa petrecem timp impreuna?
3. Eu merg in tabara. Cum sa imi dau seama daca chiar ma place?
4. Daca chiar ma place o sa-mi. Spuna in tabara ca ma place?
5. Ce sfaturi imi dati in privinta comportamentului?(gen sa stau mai mult timp cu el, sa devenim cat mai apropiati?!)

Multumesc de sfaturi si pentru ca ati avut rabdare sa cititi si sa raspundeti. Va rog frumos; sa nu raspundeti in batjocora.Multumesc pentru intelegere. Cei care mi-au mai raspuns la intrebari asemanatoare sper sa nu va enervati, chiar as vrea cat mai multe pareri.
Dau funda

10 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Băi,fetiţă!
Tu chiar nu înţelegi că tipul vrea să se culce cu tine?
Se pare că îţi surâde ideea.
Când ai spus de surpriză, exact la asta se gândea.
Dacă vrei să faci asta, problema ta.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Eu cred ca te place, dar nu te iubeste. Vrea doar sa profite si el de o pustoaica neajutorata pe parcursul taberei. Daca intr-adevar te iubeste nu va incerca sa profite de tine, iar daca va incerca respinge-l, daca ti la termenul de fata cinstita si altele.

| LoveSleep a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Evident că n-o iubește, doar o cunoaște de câteva zile.
După ceea ce zici tu, ar trebui să respingă toți băieții care încearcă să facă un căcat de conversație cu ea. O să se trezească la 40 de ani singură, cu 20 de pisici și cu o diplomă d-aia pe care numai viața o poate da, unei fete cinstite.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru LoveSleep):

Este o copila, in jurul varstei de 15 ani, doar nu ai vrea sa lase pe altii sa-si bata joc de ea.nu zic sa nu intreprinda o relatie cu tipul respectiv, dar nici sa-l lase sa-si bata joc de ea.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru LoveSleep):

Am mai dezvoltat subiectul asta si in alte intrebari. avem nevoie de oameni inteligenti, capabili si integrii in lumea asta.copiii nu sunt suficient de bine educati din punct de vedere sexual de aceea sunt multe cazuri in care fetite de 15-16 ani raman gravide si-si abandoneaza sau avorteaza copiii.Copiii abandonati devin la randul lor paraziti sau abandonatori.Este important ca la varsta asta fetele si baietii sa se limiteze la cateva sarutari, nu crezi?

| LoveSleep a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ba da, ai perfectă dreptate, dar tu ai exagerat.
Faptul că au vorbit puțin nu înseamnă că vrea să rupă patul cu ea.- " Vrea doar sa profite si el de o pustoaica neajutorata pe parcursul taberei. "
Tu n-ai de unde să știi asta, iar comportamentul lui, nu trădează un astfel de gest, încât să i-o dai în halul ăla.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru LoveSleep):

Noi punem raul inainte.

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

1. Ii plac ochii tai, deci te simpatizeaza.
2. Poate ca in tabara o sa va apropiati mai mult ca de obicei, poate cine stie o sa-ti zica ca te place cand prinde momentul.
3.Aranjeaza-te mai bine (imbraca-te foarte frumos, fa-ti parul sa fi misto) si daca se roseste sau se uita la tine sigur te place.
4.Cred ca o sa-ti spuna.
5. Ai putea sa ii ceri parerea lui despre tine, sa fi prin preajma lui ca sa fii in compania lui.

SUCCES!

| BlackSoull17 a răspuns:

De placut sigur de place! Doar sa nu profite de tine ca sunt multi baieti care asta vor. Sunt si baieti de treaba bineinteles. Daca tu il placi spune-i si vezi ce se va intampla pe parcurs, si o sa-ti dai seama tu daca merita!happy

| Radu994 a răspuns:

1.Eu cred ca acel baiat te place foarte mult, mai ales ca ati vorbit si pe facebook, ati avut si contact vizual unu cu altu. 2. Da vrea sa stea mai mult cu tine, adica sa fie mai mult in preajma ta.3.Iti dai seama ca te place din mai multe feluri.In primul rand o sa stea cat mai aproape de tine, o sa rada la glumele tale, se va uita la tine mai tot timpul.......4.Probabil o sa iti spuna, dar daca este mai timid nu creca, ii va fi rusine 5. Daca iti place de el ar trebui sa stai si tu cat mai aproape de el sa vorbiti cat mai mult....si incearca sa faci tu primul pas! Sper ca te-am ajutat cat de cat!