| Djdjdjdjskssksksk a întrebat:

Buna, am nevoie de ajutorul vostru, au trecut deja 6 zile de la contact, soțul a ejaculat in mine, am dureri de cap, senzație de voma, crampe, amețeli pot fi însărcinată? Ne dorim foarte mult un bebe, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Anonim5695 a răspuns:

Exista sanse, mai asteapta o saptamana si ia un test de sarcina

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 6 zile de la sex ai dureri de cap din alte cauze, nu de la o posibila sarcina, pentru ca-i imposibil sa ai vreun simptom de sarcina atat de devreme.
Simptomele apar dupa 3 sapatamni de la fecundare, nu mai devreme!
Cel mai probabil ai facut o criza de colecist (fiere), sau o infectie alimentara.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun, vad ca ai premiat un raspuns total incorect si inutil!

Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex, nu la 13 zile, cum te-a sfatuit userul Anonim5695, care are numai 17 anisori si ma indoiesc ca ar avea el cunsotinted e sex sau sarcini, la anisorii astia.
Uite aici declaratia lui:
"în 11 August | Anonim5695 explică:
16, acum am 17 "

Orice test facut inainte de 21 de zile va fi eronat si inutil.

Exista un test rapid de sarcina la 14 zile, facut numai la un laborator de analize medicale, din sange.

| Emilian65 a răspuns:

Este prea devreme sa afirm ca esti gravida dupa 6 zile de intarziere. Sa dea bunul Dumnezeu sa fi ramas gravida, daca va doriti un bebe.

| CIaudiu a răspuns:

Daca erai in perioada fertila este foarte posibil.