| boolinepink a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Eu sunt cu un baiat de aproape 1 luna. Il iubesc tare mult si el la fel probabil. La scoala nu ma baga in seama deloc, o prietena spune ca ii e rusine, dar eu nu stiu ce sa zis sau sa fac. Dar pe mess se schimba situatia in plus nu prea am ce discuta cu el. De la un timp acum vreo 7 zile am cunoscut un baiat. Si am inceput sa il plac. Si cred ca si el ma place, acest baiat ma baga foarte mult in seama la scoala( ma tachineaza ). Vreau sa specific ca prietenei mele ii place si ei acest baiat straight face. si nu stiu ce sa fac. Am intrebat-o daca as fi cu el ar mai fi prietena mea si a spus ca nu. Pe cine sa aleg ajutati-ma happy. Sau daca nu puteti sa imi dati un sfat cum sa il fac sa nu mai fie rusinos prietenul meu? happy.

Va ROGG HELP happy

Răspuns Câştigător
| andreea7520 a răspuns:

Probabil prietenul tau nu vrea sa se afle ca sunteti impreuna, e clar ca mult mai bine ti-ar fi cu tipul pe care`l cunosti de 7 zile dar trebuie sa te gandesti si la prietena tahappy Poti discuta frumos cu tipul cu care esti acum, intreaba`l de ce pe mess este asa activ si la scoala este atat de tacut, prin discutie poti rezolva aceasta problema happy

1 răspuns:
| ShineMe a răspuns:

Pai posibil sa ii fie rusine sau ii este frica deoarece la scoala se afla foarte multe zvonuri aiurea care nu iti vor conveni nici tie nici lui si nu doreste sa isi asume acest risc.Mai bine ar fi sa o ajuti pe prietena ta sa se cupleze cu acel baiat. Daca iti place de el si tu esti cu altu te desparti de unu sa te pui cu baiatu care ii place prietenei tale se va supara.Am patit eu asa si nu e bine .Crede-ma.Am fost cu o fata si "cel mai bun prieten" s-a pus cu ea si ea s-a desp de mine pentru ala. Daca intr-adevar era prieten nu mai facea asta.Eu zic sa vorbesti cu baiatu cu care esti acum sa lamurit.succes