| anonim_4396 a întrebat:

Uitati problema mea. Eu sunt cu un baiat de 1 luna. Acesta nu ma prea baga in seama. Si ma simt ciudat, el imi zice ca ma iubeste pe mess, dar la scoala parca e alt om straight face. Nu inteleg deloc. Bun, dupa 1 luna am cunoscut alt baiat ( eram impreuna cu iubitul meu ) acest baiat ma baga in seama la scoala( poate chiar prea mult ) adica na' ma tachineaza, si ma simt atrasa de el nu stiu ce sa fac, eu simt ca ma place si chiar nu stiu ce sa fac. straight face. Intr-un fel imi plac amandoi si nu stiu pe cine sa aleg happy ajutati-ma va rog happy

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca acum nu te baga in seama cat e proaspata relatia, gandeste-te cum s-ar purta cu tine, sa zicem, peste un an.

| Victoria a răspuns:

Asa va trebuie daca folositi messengerul pentru relatii serioase. Cum sa crezi in niste vorbe de iubire tastate la calculator? Pe messenger iti poti crea orice personalitate, poti spune orice, realitatea conteaza. Te sfatuiesc sa te desparti de primul si sa-i dai o sansa celui de-al doilea.

| andreea7520 a răspuns:

A mai fost intrebarea asta si ti-am mai raspunshappy
Presupun ca si tu esti contienta ca ti-ar fi mai bine cu tipul cu care te intelegi mai bine, nu? happy E normal, de ce sa stai cu cineva care te ignora cand poti sta cu cineva care te baga mereu in seama, te si place. Nu vad care ar mai fi problema thinking

| ivona a răspuns:

Si tu il crezi ca te iubeste dupa o luna, mai ales ca iti spune asta pe mess? Nu, draga mea, se joaca cu tine! Daca iti place celalalt baiat, eu zic ca ar trebui sa renunti la primul, iar apoi sa incerci sa vorbesti cu el. Daca este timid, poti sa faci tu primul pas, mai in gluma...mai in serios, ii poti spune ca il placihappyMult succes!

| chivas21 a răspuns:

Stii ce sa faci? Povesteste-i lu` al2lea baiat ce fel se poarta prietenu tau cu tine si ca ai vrea sa'l parasesti si nu stii cum sa faci! Cere`i ajutorul, joaca putin teatru, fii smechera!happy Si de aici totul curge de la sine! Deci te`ai prins nu?

| kqwjy a răspuns:

Am fost si eu intr-o pozitie km asa ca a ta.happyEu spn sa il uiti si sa o iei dl capat cu celalalt baiat. poate o sa suferi putin pan` il uiti. da eu zic sa te impaci cu acel baiat.sh pe nesimtitu` ala sa il uiti. el se joaca cu tineoh go on.nu te iubeste pe mess.na` toti avem curaj sa zicem tot. da face to face nu prea unii stem mai rusinosi da la baietii nu cred ca se intampla asaoh go onSe joaca doar cu tine.sh dp cand o sa ai sentimente fata de el mai mari o sa te lase sh tu o sa suferioh go onEu zic ca o sa te descurci cu sfaturile noastre!:*

| alinush_3611 a răspuns:

Pai vezi si uh care tine mai mult la uh sa nu fei doar atractie fizica, sa fie ci ceva sentimental