| spyceygirl a întrebat:

imi place de un baiat care are aceeasi varsta ca si a mea(14-15). invatam la aceeasi scoala, nu avem prieteni comuni, desi suntem clasa a8a amandoi.am incercat sa imi placa da el, pentru a-l uita pe cel pe car eil iubesc cu adevarat, dar are 19 ani si are si prietena si m-am decis sa il uit.as vrea sa fiu mai apropiata de el, sa fiu cu el, dar nu stiu cum.am id-ul lui dar niciodata nu m-a bagat in seama, sau ba da dar atunci m-a intrebat dc il urmersc mereu. iar eu i-am zis ca doar ma uit la el...si m-a intrebat dc.nu i-am zis ca il plac. dar a aflat pana la urma, dar ceea ce m-a deranjat este k mi-a zis ca il deranjeaza sa ma uit la el. dupa acea zi, nu m-am mai uitat la el, dar acum k a inceput scoala iar il vad zilnic, si nu ma prea pot abtine, acum parca se mai uita si el la mine, l-am prins de vreo cateva ori uitandu-se la mine, dar nu stiu daca ma simpatizeaza macar. un prieten de-al lui i-a zis prietenei mele, k el e mai timid, k nu a mai fost cu nici o fata, dar asa sunt si eu.numai k eu am curajul sa ma uit al un baiat. k na...intrebarea mea este, ce sa fac? cum sa fac sa vorbesc cu el, avand in considerare k imi e cam rusine sa vorbesc cu el pe mess, mai ales ca inainte imi spunea ce face si dupa imi spunea "BRb" sau ca face dus.chestii din astea... fata in fata nu pot vb cu el deoarece este mereu cu prietenii lui, si ei ma cam derajeaza mai ales ca stiu si ei k imi place de el.va rog sa imi dati niste solutii sau ce sa fac.va multumesc!

7 răspunsuri:
| spyceygirl explică:

@little_angel nu are prietena cel de 14, 100% nu se gandeste "la pat" deoarece e timid, daca l-ai vedeasmugsmugbatting eyelashes

| spyceygirl explică:

Cred ca nu am formulat bine intrabrea, sau ceea ce am scris.eu cu cel de 14 vreau sa fiu.deci sa repet.acolo unde am scris in continuare k iubesc unul de 19 si k are iubita, m-am referit la cel de 14. cel de 14 nu ma baga in seama pe mess.si chestii...

| nutzu' a răspuns:

Chiar e interesant... povestea asta seamana cu una din viata mea... dar eu nu sunt ca baiatul ala.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Buna si am un raspuns. Daca are 18-19 ani si nu te baga in seama iti spun sa nu-ti faci iluzi. Uital ca el la varsta lui vrea fete de acea varsta asa ca nu e de tine sunt multi baieti.Stiu ca iti place de el si te inteleg bine.Mam aflat in situatie de genu si mam facut de rusine doar pentru ca era un prost.Iti zic doar ul lucru cand sunt in situatii de genu incerc sa zic"Daca el nu ma vrea nici eu nu-l vreau, nu stie ce pierde"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e interesat. Sau mai bine zis te uraste.
Nu prea cred ca tear simpatiza.
Sau poate sia dat seama k poti fi buna in pat etc si de asta incearca.
Cel mai bine ar fi sa il uitidaca are prietena happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum mie mi-a reusit cu o fata care avea prieten dar sa ai grija sa nu fie si iubita lui adica simplu il imbratisezi si imediat o sa vezi daca ii place adica te da de langa el inseamna ca nu daca te imbratiseaza si el te place m-ie mi-a reusit
dar sa ai grija iti mai repet odata sa nu fie iubitasa

| Larisa25bv a răspuns:

Mda.sincer si eu am aceeasi problema cu unul de 14 ani.eu am 13.si il plac pe baiatul ala dar el ma uraste pe mine si nu stiu de cestraight facethinking la inceput am avut si problema ca ma uitma mai mereu la el si apoi mi-a spus sa nu mai fac asta.acum incerc sa-l ocolesc sa nu ma iit la el dar e greu si in plus tot el mi-a dat si o poreclafrustrated.patrunjel si acum toata scoala ma striga asa si mie nu-mi place. ma simt jalnic din cauza lui dar tot il iubesc... dar am ajuns la concluzia ca nu meritalaughing