| andrada a întrebat:

Buna!
Am nevoie de ajutorul vostru happy
Totul a inceput cand m-am indragostit de unu' dintre cei mai populari baieti din scl. Stiam cum il cheama si in ce cls e dar nu il cunosteam (si nici el nu ma cunostea pe mine). Am hotarat sa ma imprietenesc cu el si apoi poate sa-i spun ca-l plac doar ca colegele mi-au luat-o inainte si i-au zis ca mie imi place de el. De atunci mereu cand ma vede se uita la mine dar nu-mi zambeste nu nimic pur si simplu se uita la mine. Acum vreo cateva luni el era cu o fata si cand am trecut pe langa el a zis "uite-o si pe urata asta". Faza e ca colegele mele se baga unde nu le fierbe oala si mereu cand il vad ii zic ca-l plac. Eu m-am certat rau cu niste prieteni deai lui si asta nu face decat se ingreuneze situatia. In alta zi eram eu cu doua prietene si prietenul lui i-a zis ceva gen "uite-l pe tocilaru' ala" si el a zis "ai 3 aici, ce iti mai trebuie?" si a aratat inspre noi. El e un baiat foarte fitos (umbla cu ochelari de soare noaptea, se opreste la fiecare vitrina sa-si aranjeze parulhee hee etc.) si e prieten cu multi dintre golanii scolii de asta multe dintre colegele mele se cearta mereu cu el si cu gasca lui. Pe cat e de dragut, cool si sexy pe dinafara pe atat de nesimtit, golan si needucat pe dinautru. Umbla numai cu fete cu vreo 3 ani mai mari ca el numai de dragul de a se lauda si le schimba ca pe sosete. Stiu ca nu ar trebui sa ma combin cu el (si prietenele mele mi-au spus ca nu merita efortul pentru un prost ca el) dar il plac. Cand il vad mi se inmoaie picioarele si simt ca-mi sari inima din piept love struck. Nu pot sa vb intre 4 ochi cu el pentru ca mereu e cu gasca lui si el nu prea sta pe mess, facebook etc. Uneori ma mai intalnesc cu el in autobuz dar el mereu se uita la mine cand urca apoi merge cat mai departe de mine crying
Simt ca mor efectiv. Ce sa fac? am incercat sa-l uit dar nu pot.
Multumesc la toti care ati avut rabdare sa cititi tot si care ati rasp. happy
Vot la toti si funda la cel mai bun si folositor raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite andrada parerea mea eu nu stiu ce se intampla cu voi fetelo vio traiti intr-o lume roz si cu lucruri bune,stii de ce vrei sa fii u cu el dintr-un capriciu asa se intampla tot timpul pentru ca el nu a fost cu el nici o fata tocilara sau nepopulara,ce puii mei vezi la un vagabond nu te inteleg, dar tie nu iti place de el u ai prins un pica de obsesie pentru el. deci eu am impresi ca viata este ca in filme americane cu scoli si cu baieti bogati si frumosi si nici prosti, sau poate voi credeti ca suntem in scoli americame.deci ti-am zis ce cred eu,opinia mea pana acum, acum te sfatuiesc asa :imbracate mai frumos si fii si u mai misto din toate punctele de privinta, nu zic sa nu te tii de scoala aaaaaaaaa si vreau sa te mai sfatuiesc ceva da-tile naiba de colege si nu mai vb cu ele ca colegele sunt curve si cu multe fete.si daca baiatul acele se muta de langa tine nu ii da ocazia sa se mute el mutate u,si nici nu ii mai arunca priviri,dai indiferenta la maxim si ai sa vezi,deci indiferenta la maxim si ai sa vezi ca are sa faca el primul pas si nu mai fa greseala sa zici la colege ceva,nu,nu,nu si daca te mai intreaba daca simti pentru el ceva,nu ce pot sa simt eu pentru o asemenea bruta si fii si u mai la moda cu hainele, dar sa nu porti ochelari si u seara, ieacs.sincer nu stiu cum poate sa iti placa de el.ai savezi ca o sa faca el primul pas dupa ceva timp si ai sa te bagi cu el, dar ai sa vezi ca dupa un timp nu va ajunge la asteptarile tale.eu sincer imi doresc un baiat cuminte,sa nu fie frumos,sa aiba acea sclipire ca sa ma atraga si sa ne intelegem super,dar stii ceva uite eu am parte numai de vagabonti cum il explici u pe acest baiat,crede-ma ca nu ii bag nici in seama,nu stiu ce dracu le fac ca nici nu ii bag in seama si nu ma scap de ei, sa stii ca conteaza sa nu fii o curvustina si sa fii o fata la locul tau, am dedus ca si chestia asta ii inebuneste. sper sa te fi ajutat si cand iti mai doresti sa ma intrebi ceva lasa-mi un mesajbig grin

2 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Acum ca nu mai esti in scoala poti sa il uiti. daca el te placea.venea la tine.nu conteaza cum e. daca te placea venea imediat. deci tu nu ai ce sa faci.totusi asteapta daca te place vine singur happy

| stelar99 a răspuns:

Nu trebuie sa iti placa de unul care nu te place si rade de tine, fiindca tie iti place de el fiindca e frumos, deci nu il placi suficient de mult si daca il placi e o prosite si trebuie sa il uiti.