| andrada a întrebat:

Sal!

Am nevoie de ajutorul vostru happy

Totul a inceput cand m-am indragostit de unu' dintre cei mai populari baieti din scl. Stiam cum il cheama si in ce cls e dar nu il cunosteam (si nici el nu ma cunostea pe mine). Am hotarat sa ma imprietenesc cu el si apoi poate sa-i spun ca-l plac doar ca colegele mi-au luat-o inainte si i-au zis ca mie imi place de el. De atunci mereu cand ma vede se uita la mine dar nu-mi zambeste nu nimic pur si simplu se uita la mine. Acum vreo cateva luni el era cu o fata si cand am trecut pe langa el a zis "uite-o si pe urata asta". Faza e ca colegele mele se baga unde nu le fierbe oala si mereu cand il vad ii zic ca-l plac. Eu m-am certat rau cu niste prieteni deai lui si asta nu face decat se ingreuneze situatia. In alta zi eram eu cu doua prietene si prietenul lui i-a zis ceva gen "uite-l pe tocilaru' ala" si el a zis "ai 3 aici, ce iti mai trebuie?" si a aratat inspre noi. El e un baiat foarte fitos (umbla cu ochelari de soare noaptea, se opreste la fiecare vitrina sa-si aranjeze parulhee hee etc.) si e prieten cu multi dintre golanii scolii de asta multe dintre colegele mele se cearta mereu cu el si cu gasca lui. Pe cat e de dragut, cool si sexy pe dinafara pe atat de nesimtit, golan si needucat pe dinautru. Umbla numai cu fete cu vreo 3 ani mai mari ca el numai de dragul de a se lauda si le schimba ca pe sosete. Stiu ca nu ar trebui sa ma combin cu el (si prietenele mele mi-au spus ca nu merita efortul pentru un prost ca el) dar il plac. Cand il vad mi se inmoaie picioarele si simt ca-mi sari inima din piept love struck. Nu pot sa vb intre 4 ochi cu el pentru ca mereu e cu gasca lui si el nu prea sta pe mess, facebook etc. Uneori ma mai intalnesc cu el in autobuz dar el mereu se uita la mine cand urca apoi merge cat mai departe de mine crying
Simt ca mor efectiv. Ce sa fac? am incercat sa-l uit dar nu pot.

Multumesc la toti care ati avut rabdare sa cititi tot si care ati rasp. happy

Vot la toti si funda la cel mai bun si folositor raspuns :*

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Ai facut o mare greseala sa le spui prietenelor tale deoarece in ziua de azi numai exiata pr adevarati doar prieteni cu 2 fetewinking. daca te-a facut urata defata cu aia eu cred ca e pentru ca de fapt aia era urata si tuh frumoasa baiaeti din astea smecheri cand plac o fata o jignesc.si ca se uita l tine e pentru ca i-ai zis ca iti place de el si de aia fuge.ar putea si sa te placa chiar daca e el mai ciudat dar mai bine nu te complica cu un b pentru o sa ai nuami d suferit e vacanta incearca sa-l uiti indragostestete de altceva iesi afara distreazate si ai grija cu cine vb ca toti te tradeaza

3 răspunsuri:
| ruxyrusu a răspuns:

Care e problema daca il placi? dar nu ar trebui sa-ti placa astfel de specimena. artrebui ca tu sa te duci la el si sa-l intrebi ce problema are,dc se poarta asa,spune-i ca nu-l mai placi pentru ca e foarte fitos si ar trebui toata lumea sa-i dea cu flit si sa-l ignore,sa stea numai cu acei golani despre care ai vb. el e ca si marul: frumos pe dinafara,dar stricat pe dinauntru. poti sa-l placi, dar spune-i ca nu-l mai olaci ca sa scapi de probleme, desi, nu merita.

| XxCristianaxX a răspuns:

Salut :* Banuiesc ca prima data cand baiatul acela te-a privit ai crezut ca te place nu? Problema este ca daca el te jignea si radea de tine poate fi doar o masca a ceea ce simte pentru tine sau chiar...( sczuze ca il fac asa ) e un mitocan si un nesimtit! Acum nu iti zic decat sa faci ceea ce iti spune inima! :X

| MiruPampas a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa iti indrepti iubire catre altcineva daca nu il poti uita. Sa sti ca si verisoara mea a fost intr-o situatie destul de asemanatoare si a facut cum am spus mai sus. Daca si el te iubeste atunci va fi gelos si ti-o va spune. Atunci daca se intampla asta vei putea sa alegi intre cei doiwinking.