| Anna_4837 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi care ma pot ajuta sa iau o decizie.Este vorba despre un baiat rus, David si un neamtz, Murat.Am mai postat pe TPU povestea cu David si cu fratele lui geaman Alex, care a urmarit-o.stie mai multe detalii despre el.

Deci cu David sunt "impreuna" de o luna vorbind pe net, webcam, voce etc.
O relatie virtuala cu alte cuvinte si a ramas sa vina la mine in Romania peste 3 ani dupa ce termina armata.
Intre timp, de 1 saptamana incoa, acest Murat a reaparut in viata mea dupa ce ne-am certat ca nebunii.
Inainte cu 2 ani, l-am cunoscut in Second Life pe Murat cu toate ca el m-a stiut drept ca fata perfecta, singura, 20 de ani.pana la un moment dat cand m-a aflat cu adevarat.
In joc am avut o relatie de 2 luni dar eu eram combinata cu altcineva si a fost pe locul secund. l-a durut enorm dar eu acum cateva zile am aflat ce era in sufletul lui, cei drept de atunci ma tot gandeam la el si am simtit o atractie intre noi. dar de cand ne-am certat am crezut ca nu o sa mai revina la vreo vorba cu mine.

Si ce credeti? Mi-a spus ca de cand m-a cunoscut a simtit ca eu sunt fata perfecta pentru el, chiar si ca l-am mintit enorm etc. Uita-ti ca dupa 2 ani nu m-a uitat si a facut rost de idurile mele doar sa imi spuna ca tine la mine enorm si ca ar face orice pentru mine sa fim impreuna, ca l-a durut foarte mult cand ne-am certat din cauza identitatii mele false, s-a schimbat si in viata reala, ca nu mai vrea sa treaca prin ce a trecut si sa fie iar pe al doilea loc. a avut si alte relatii care nu au mers doar din cauza mea ca eram in mintea lui mereu.Deci pur si simplu mi-a inmuiat inima cand am auzit. I-am spus ca o sa ma duc in Germania intr-o luna in vacanta cu mama si a zis ca o sa incearca sa vina la mine...
Ce sa fac?
Mi-a spus sa iau o decizie cat mai repede. El sau David

Eu tin enorm la Murat mai ales ca mi-a spus si lucrurile astea, el chiar ma iubeste cu adevarat.Am ceva sentimente si pentru David, ce-i drept dupa ce mi-a spuns Murat tot. tin mai mult la el ca la David.

Lui David abia am reusit sa ii recastig increderea dar ma iubeste ca ochii din cap. Mi-e frica pur si simplu ca o sa sufere mult si eu la fel.
Murat m-a pus in situatia sa aleg, tinand cont ca sunt slabe sanse sa fac ceva cu vreunu din ei in real...

5 răspunsuri:
| Gigiku a răspuns:

Sincer, orice relatie poate fi ruinata de distanta. La tine nu putem vorbi de o relatie "reala""... Parerea mea ar fi sa cauti pe cineva aproape de tine. Lasa minciunile deoparte. Esti fata frumoasa, vei reusi!
Bafta

| Beiibby a răspuns:

Eu zic ca Murat pentru ca ce ti-a zis e f frumos...si ca sa il ast pe david 3 ani...cam mult. Oricum lasa-ti inima sa aleaga
take care
fundita? big grin

| ana_3219 a răspuns:

Pentru Murat happy daca il astepti pe david 3 ani... ohohooo e cam mult!

| Ramona_5995 a răspuns:

Nu l alege tu, lasa. ti inima sa. l aleagawinking.
Adica vreau sa spun sa i dai frau liber inimii sa si aleaga alesul. :*
Bafta. happy

| Ramona_5995 a răspuns:

Sa. ti aleaga*