| Intelligence a întrebat:

E mult de citit, Sper sa ma ajute acest site, sunt la pamant. Scuzati eventualele greseli, scriu f.rpede si plangand. nu rea vad butoanele.sunt disperata.si va rog din inima, cei care nu puteti ajuta cu un sfat.nu faceti ironii nu va bateti joc. Ms anticipat.Deci : Unii stiu povestea mea. Ii rog si pe ceilalti s ma ajute cu pareri. Prietenul meu cu care am trait 9 luni minunate, nu mai poate fi cu mine.Au fost multe texte pentru care nu ar mai putea.pana si un mesaj cu " Nu te mai iubesc". In weekend ne-am intalnit.si i-am spus sa`mi zica cu ce m`a mintit de`a lungul relatiei.ca oricum nu mai formam un cuplu. A zis ca `m`a mintit cu o singura chestie.cu acel " nu te iubesc ". Weekendul asta l`am petrecut cu el, desi suntem si eram desparitit. Nu m`am simtit atat de iubita de el, nici at cand eram impreuna. nu stie ce vrea.si totusi tot ieri mi-a zis ca e imun.nu stiu sa descriu ce am simtit, insa m`am simtit f. iubita de el. avea f.mare grija de mine, f dragasots. Acum vine partea proasta. Am ajuns la telefonul lui.si i-am citit mesajele. si am aflat ca vbise cu 2 fete. si ca el le-a cautat. insa nu era in mesaje nimic deocheat.initial nu m`a lasat sa ma uit.ca a zis ca ma va durea.Este f.nehotarat.de 2 saptamana.ne-am despartit si e tot asa schimbat-or.Ieri la pranz mi-a zis ca nu mai simte nimic, ca parca e imun la tot ce se`ntmpla pe lume.Si dupa accea mi-a zis. ca m`am mintit cand mi-a zis in ca nu ma mai iubeste. Ce s inteleg? E.f.schimbat-or.M`am simtit f. iubita de el weekendul asta.si aseara m`ia trimis mesaj.ca s`a simtit de parca.despartirea nici nu a existat pentru el pentru moment.si ca ar fi vrt ca weekendul asta nu se va termina nikiodata. mi-a mai zis. sa-i spun ca va fi bine. App. ieri a si plans in bratele mele. e in toate firea, are 20 de ani. Mi-e teama ca va avea relatii intime cu altele.9ku mine n`a avut} dar m`a iubit.am simtit`o ieri f.mult.Nu stiu ce sa mai fac, mor de frica sa nu aflu asa ceva...cand am citit mesajele alea legate de alea 2 am izbucnit in plans si el m`a tinut sa nu cad. De ce a plans cand `i-am zis ca nu eu`s ferikirea lui`? De ce e asa. are probleme cu banii. insa nu stiu.nu`i da voie sa`si bata joc. Ce credeti? ma doare, enorm, ce sa fac? Credeti ca va fi cu altele. el mi-a zis ca nu poate avea relatii intime cu altele.Totusi dc a cautat`o pe aia crying, de ce? el a zis ca nu stie. Oare o vo mai face. o sa ma uite, um trece asa usor peste mine. cand eu sunt prima lui iubire? Ma gandesc mereu la el. el nu o face.ca e la lkru toata ziua si tra sa se concentreze acolo.Va rog, ajutati`ma. spuneti-mi. cum se vede problema mea din exterior.pentru ca eu nu ma mai simt in stare sa gandesc. m`a durut f.tare.ca i`a trimis mesaje la alea.si totusi. m`a iubit asa mult weekendul asta.ne-am simtit atat de bine. dc e asa schimbat-or?crying dau funda etc, va rog. ajutati`ma.nimic nu ma mai face ferikita.toti in jurul meu au iubite si ubiti si sunt ferikit. mie cand imi vine sa zambesc mai degraba plang. cum sa procedezsad?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Incearca sa te linistesti,iti pui prea multe intrebari si nu poti gandi.
Iubitul tau are o doza de sensibilitate si romantism in el,plus putina imaturitate.
El,in momentul de fata,stie ca poate face ce vrea,sunteti despartiti, dar nu vrea sa renunte nici la tine.
Un weekend intreg te-a tinut in brate, imaginandu-si cam cum i-ar fi fara tine.Si nu i-ar fi prea bine dupa cum vezi,a plans ca un copil,da?
Ca le-a cautat pe fetele respective face parte din incercarea lui de a se desprinde de tine cumva,dar nu i-a reusit nici asta.
In ce priveste imunitatea de care vorbea,dupa o descarcare emotionala foarte mare, toti devenim cumva indiferenti, goi pe dinauntru.
El stie ca-l iubesti.Si el te iubeste, dar dintr-un motiv ciudat(probabil pentru ca nu faceti dragoste) vrea sa renunte la tine.
Nu te lasa chinuita asa.Nu mai suferi.
Lasa-i spatiu sa vada ce vrea si asteapta,nu mai plange.
El inca nu stie ce vrea exact si tu platesti nehotararea lui cu atatea lacrimi si suferinta.
Ai rabdare si asteapta.
Daca hotaraste ca vrea dragoste va veni inapoi.
Daca hotaraste ca vrea sex,nu va veni.
Acum, stii.
El nu stie si trebuie lasat sa se hotarasca.
Stiu ca sa-ti spun sa-l lasi, n-ai s-o faci.Asa ca,asteapta.
Dar,macar, nu te mai consuma in halul asta!
Atata frenezie si atat dinamism, merita o soarta mai buna!
Mult curaj!

9 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Lasa-l in pace o vreme, sa-si adune gandurile, cine stie ce zace in mintea lui, cine stie in ce nu se poate hotari, iar in tot acest timp acordat lui sa se reculeaga, nu sta boumflata, distreaza-te si tu cu prieteneleb-)

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Stai si analizeza-ti putin viata si intreaba-te daca se merita sa suferi si sa te umilesti atat de mult pentru un baiat!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu cred ca ai exagerat cand ai plans pentru cateva mesaje, mai ales ca nu era nimic care sa iti indice ca te inseala.doar pentru ca e cu tine nu are voie sa vb cu alte fete?
ai discutat cu el? l-ai intrebat despre mesaje? sau doar ai inceput sa plangi,sa zbieri, etc?
vorbeste cu el, si spune-i ce simti.propune-i sa luati o pauza cateva zile,o saptamana-doua,sa isi dea seama si el ce simte pentru tine,si sa decideti ce veti face.
eu cred ca el te place/iubeste, dar tu esti ff geloasa, si lui nu ii place.lasa-i un pic de spatiu!
bafta.

| Intelligence explică (pentru MasterOfDisaster):

Nu sunt geloasa. Nu eram impreuna cand am citit mesajele.deja e inceputul a celei de a3a saptamana de cand nu mai suntem impreuna. Si motivul despartirii era cica : faptul ca nu mai se simte in stare sa intretina o relatie. n`am zberiat. M`a durut. Fata aia e una.cu care in trecut.a avut o relatie de genul acela.el mi-a zis ca nu ar face`o cu alta, insa este f. schimbat-or.azi ma iubeste.maine vrea sa fie singur. Nu inteleg de ce. Nu`s geloasa.

| Intelligence explică (pentru MasterOfDisaster):

Si in mesajele alea : era f.deschis cu ele, le-a zis ca nu mai are prietena.le dadea pupici, iar cu mine nu vbea asa. se comporta cu ele ca si cand l`ar interesa.nu inteleg.Mult timp m`a iubit enorm.si mereu imi zice ca daca ar fi sa nu mai fie cu mine, ar ceda psihic. zicea ca pentru el nu exista alta.asa era simteam.si acum mi`e teama.desi.weekendu`l asat m`am simtit f. iubita si f. protejata de el.cand sunt cu el.simt ca ma iubeste.si f.mult.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Intelligence):

Aha,am inteles eu gresit.
pai suna-l sa va intalniti undeva daca are chef, si sa vorbiti.ca daca pui intrebare pe TPU, tot nu stii ce simte el.

| Vlad93 a răspuns:

Asa sunt uni baieti poate s-a combinat cu una dintre fetele alea 2, dar daca plans in bratele tale inseamna ca tine norm la tine, deocamdata uita de el, ca se intoarce el la tine si vezi ce miscari a mai facut :* nu mai fi trista

| Intelligence explică (pentru Vlad93):

Stiu sg ca nu s`a combinat cu niciuna din alea. mi-a zis ca nu stie la ce i`a stat capul cand i`a trimsi mesaj la una din ele. probabil vrea sa ma uite. mi-a zis ca nu poate fi cu alta.De ce a izbucnit in plans.cand i-am zis ca nu`s eu ferikirea lui.si dc aseara in mesaje. mi-a zs.ca ar fi vrt sa nu se termine niciodata acest weekend? il iubesc fmult.m`a ranit enorm.Nu pit sa cred ca s`ar combina cu altele.nu are parere buna despre alea.de ce?crying de ce.se intmpla asa?

| anny3anyy a răspuns:

Buna.am citit tot ce ai scris.treci printr-o perioada dificila,dar tot ce poti face e sa ai rabdare, poate prietenul tau nu e sigur de ceea ce simte pentru tine sau are ceva probleme ce il impiedica sa mai fie cu tine si prefera sa nu iti spuna. poate ti-ai dat seama ca baietilor nu le place sa vorbeasca despre problemele lor si incearca sa si le rezolve singuri, fara sa ceara ajutor.ati fost 9 luni impreuna deci il cunosti. sfatul meu este sa incerci sa afli ce se petrece de fapt si roaga-l sa nu te amageasca iar daca are nevoie de ceva timp sa se decida,ofera-i aceasta cu conditia sa nu te minta,iar daca are de gand sa nu mai fie cu tine atunci sa o terminati si gata. fara "nu te mai iubesc, si iar te iubesc" nu poti continua asa, vezi cat de nelinistita esti.doar el stie ce motive a avut de a cautat alte fete.tu il cunosti deci tu trebuie sa decizi daca merita sa ii ierti greselile,trebuie sa hotarasca mai repede daca te mai iubeste sau nu, si daca vrea sa mai fie cu tine, caci nu are rost sa te chinue astfel.pa pa