| adriana12 a întrebat:

Am nevoie de niste sugestii...ca o curioasa ce sunt am vrut sa incerc si eu sex anal, dar NU A MERS, nici cu prezervatic, nici fara prezervativ! ce recomandati? folosirea unor lubrifianti sau sa renuntz de tot la sexul anal?! thinking Multumesc!

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca vrei sa ajungi sa te scapi pe tine peste cativa ani, merita sa nu renunti la sexul anal. Folosit in relatiile sexuale, anusul isi va pierde cu timpul capacitatea sfincterului de a se inchide si astfel, ai sa te trezesti cu incontinenta de materii fecale. Succes!

Abh
| Abh a răspuns:

Adriana12, eu lucrez la spital, in ginecologie. Acu', tu poti sa faci ce crezi tu ca e bine si sa le urmezi sfaturile celor care mi-au dat Stupid la raspunsul de mai devreme, sau poti asculta de cineva care stie ce vorbeste.

| ivona a răspuns:

Anusul are foarte multe terminatii nervoase si, deci, sexul anal poate fi placut atat pentru barbat cat si pentru femeie, desi ea nu poate ajunge la orgasm exclusiv de pe urma acestui tip de contact. Sexul anal se supune unor reguli pe care trebuie sa le urmati daca doriti sa il practicati.

Prima are legatura cu curatenia. Functia de baza a anusului este de a pastra material fecala (care este plina de bacterii) inauntrul colonului pana la eliminare. De aceea zona trebuie spalata foarte bine.

Exista multe cute inauntrul anusului si nici macar o clisma nu le poate curata pe toate. Deci este recomandata folosirea prezervativului in cazul sexului anal (a doua regula).

Deoarece anusul nu este prioectat a fi penetrat de afara, trebuie sa folositi lubrifianti pentru a nu traumatiza locul de intrare, iar penetrarea trebuie sa fie blanda (a treia regula).

Penisul scos din anus nu trebuie introdus in vagin sau in gura decat dupa spalarea atenta (a patra regula).

Daca partea masculina a unui cuplu heterosexual doreste sa simta senzatiile produse de sexul anal, partenera poate folosi degetul sau chiar niste vibratoare mai mici, special proiectate in acest scop.

Răspuns utilizator avertizat
| SlobodLaGura a răspuns:

1. 2. 3 Actiune! 2 degetele delicate si o limbuta umeda fac mereu minuni! Sa-ne spui daca a mers treaba.

| marcel_5462 a răspuns:

Cred ca armasarul nu era de rasa.Eu iti zic sa nu te lasi eu zic ca daca ai inceput un lucru du-l pana la capat.Nu te lasa Adriano, ca vine sfarsitul lumi si nu ai sa-ti indeplinesti fantezia.Scuze, retractez prima propozitie.cred ca prezervativul nu era de calitate.

| adriana12 explică:

Mersi mult pentru detalii si incurajare! kiss Si gata nu ma las data viitoare si sincer prezervativul a fost de calitate (Durex) si partenerul BUN:X probabil am nevoie de lubrifianti!

| adriana12 explică:

Si mersi Nicu de completare pentru abh... laughing

| adriana12 explică:

Am sa declar raspunsul castigator dupa ce incerc big grin sa vedem cui ii dau dreptate thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ti l-as recomanda...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adriana. daca reusesti sa stii ca e super. cel putin asa zicea fosta mea iubita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul anal e o tampenie promovata de lumea porno, nu ar trebui sa intre in viata personala.

| tevizion a răspuns:

Trebuie lubrifiat anusul tau si penisul prietenului tau, poti cu saliva sau cumperi de la sex shop