| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de o parere. Am o relatie de 1 an jumate, imi iubesc foarte mult iubitul si, si el sustine ca ma iubeste foarte mult. Dar nu stiu de ce am impresia ca sunt "iubita secreta". Adica, noi nu iesim niciodata la suc, sau la plimbare. Pur si simplu relatia noastra se consuma la mine sau la el acasa. Am deschis subiectul acesta intr-o seara si s-a cam enervat ca i-am zis ca nu mai vreau sa stau in casa de dragu lui, si ca uneori simt ca nu ma iubeste deloc..pentru ca nu prea imi arata. Chestia e ca de atunci se poarta foarte rece cu mine, nu ma mai alinta, ca ma iubeste nu mi-a mai spus de atunci [ de aprox 3 saptamani], si parca ma ignora... Nu stiu, ma asteptam sa incerce sa-mi arate ca ma iubeste, ca sunt importanta pentru el si in schimb el face exact opusul... Ce sa mai inteleg? De ce se poarta asa? straight face

Răspuns Câştigător
| belysa a răspuns:

O relatie adevarata se bazeaza pe incredere,si in primul rand nu se ascunde. Daca te iubeste atunci trebuie sa fie mandru sa iasa cu tine,sa se afiseze in public cu tine,efectiv o relatie frumoasa si normala. Daca se fereste sa se afiseze cu tine, i-mi pare rau sa te descurajez dar nu te iubeste cu adevarat, si de aceea se fereste sa se afiseze cu tine, poate are o alta relatie paralela, si nu vrea sa fie descoperit.In fine orce ar fi, daca te iubea cu adevarat nu ar fi stat pe ganduri sa se afiseze cu tine peste tot, si ti-ar fi demonstrat ca este mandru de relatia voastra.Imi pare rau iubita,ca primesti astfel de raspunsuri,dar asta este adevarul, deschide ochisori si vezi adevarul, vorbeste serios cu el, si ajungeti la o concluzie impreuna, ca asa este cel mai bine.Succes

10 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Sunt foarte sigura ca are pe altcineva. Altfel ieseati in oras,te cauta, iti spunea ca te iubeste, acum nu o mai face pentru ca nu o mai simte. Mai bine te-ai desparti de el decat sa stai in relatie aiurea, si sa afli mai tarziu alte lucruri despre el. Daca ai nevoie de ceva, da-mi mesaj.

| R3sPeCt a răspuns:

Bai dar nu va inteleg! voi tip de un an jumate ati stat doar in casa? bai frate, e adevarat cand se zice ca dragostea te prosteste..am si eu o relazie cu o fata ceva genul, doar ca noi doi stim foarte bine ca e doar o aventura si apoi mai iesim si in societate din cand in cand

| Lexy ♥ a răspuns:

Ce ai facut pana acum ai stat izolata in casa 1 an si jumatate si asteptai sa te sune el si sa mai vine din cand in cand pana la tine? Sincer cred ca esti cam naiva abia acum dupa un an si jumatate te-ai gandit ca poate are pe altcineva? pana acum ce ai pazit? Eu zic ca are pe altcineva, si acum se poarta cu tine asa (te ignora si se da lovit) ca sa te ti tot tu dupa el sa il impaci si sa o luati de la capat ca pana acum sa stai numai in casa, si eventual cand se plictiseste de tine sau nu mai vrea sa stea cu tine te anunta el. daca s-a suparat sa fie sanatos tu ar trebui sa fi cea suparat nu el, spune-i ca astepti sa se linisteasca sa puteti vorbi.lasa-l pe el sa te caute si fi si tu mai indiferanta.Numai bine

| iubesc a răspuns:

Cred ca e destul de evident ca are pe altcineva. Deschide ochii macar acum, totusi a trecut un an jumatate!

| Xenya a răspuns:

Este simplu.Ascunde ceva, si chiar poate minte cu nerusinare.Trebuie sa deschizi ochii...Trebuie sa discutati deschis pe subiectul asta.

| GreenBubble a răspuns:

Cat timp nu se afiseaza cu tine e destul de evident ca incearca sa ascunda relatia, daca s-a mai si racit fata de tine, inseamna ca altceva sau mai bine spus alticineva ii ocupa timpul...

| ramonici90 a răspuns:

Trebuia sa iti pui problema dupa prima luna, a doua maxim de cand esti cu el de ce nu vrea sa iesiti si sa fiti vazuti impreuna, nu dupa un an jumatate.Adica e cam tarziu. E clar ca ascunde ceva, mai ales ca tu ai incercat sa vorbesti cu el si el se poarta si mai aiurea de la acea discutie incoace. Eu te sfatuiesc sa mai vorbesti de cateva ori cu el pe acest subiect si daca tot asa e, lasa-l.

| AnthonyParaschiv a răspuns:

Parerea mea sincera si imi pare rau sa ti-o spun,este ca el te foloseste pe tine ca "material" de... Daca te-ar fi iubit, iti acorda atentie si facea orice pentru tine, iesea cu tine in parc, in oras, etc. Faptul ca te ignora iti arata ce fel de om este cu adevarat.Gaseste pe altcineva, nu se merita astfel de om

| DrLove69 a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza si relatilor voastre sexuale, incearca sa ii areti ca e barbat si incearca sa schimbati pozitile sexuale ( nu sta doar ca scandura) incearca cu sexul oral sau anal asta m-a ajutat si pe mine in relatia cu prietenul meu. (daca mai ai nevoie de sfaturi da-mi mesaj ). sau inceraca sa iti faci o relatie cu altcineva si sa ii faci pe acela sa se simta barbat. si daca nu te-a scos in oras sau in alte parti inseamna ca are pe alta sau ii e rusine cu tine.in cazu ca e rusine cu tine incerca sa te mai machiezi si sa te aranjezi. succes fundita?

| DrLove69 a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza si relatilor voastre sexuale, incearca sa ii areti ca e barbat si incearca sa schimbati pozitile sexuale ( nu sta doar ca scandura) incearca cu sexul oral sau anal asta m-a ajutat si pe mine in relatia cu prietenul meu. Daca mai ai nevoie de sfaturi da-mi mesaj ). Sau inceraca sa iti faci o relatie cu altcineva si sa ii faci pe acela sa se simta barbat. Si daca nu te-a scos in oras sau in alte parti inseamna ca are pe alta sau ii e rusine cu tine. In cazu ca e rusine cu tine incerca sa te mai machiezi si sa te aranjezi. Succes fundita?