| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor de la cei cu experienta: de 14 februarie am primit o scrisoare de la un baiat din liceul meu; era semnata cu anonim deci nu stiu exact cine este. Am o banuiala, l-am gasit pe facebook si i-am trimis friend request acum cateva luni cand se pare ca era cu alta fata (cam prin aprilie-mai) si nu am primit accept. Ma gandesc ca poate nu a bagat in seama ( daca nu a fost el expeditorul) iar daca a fost poate s-a maniat pe mine fiindca nu l-am bagat in seama ( nu aveam de unde sa stiu ca el este si nu sunt o fire care se uita dupa baieti prea mult). Acum i-am trimis din nou cerere si astept... imi place de el oricum si as vrea sa intru in vorba dar nu stiu cum sa fac. El e cu un an mai mare ca mine iar anul trecut eram boboaca. Imi este greu sa-mi dau seama, poate numai daca i-as vedea scrisul. Pe altcineva nu prea cunosc, iar pe el il stiu indirect (prin tatal lui). In plus este rac( fire dificila la capitolul sentimente); l-as putea intelege destul de bine pentru ca si eu sunt rac, numai ca sunt putin timida si cred ca si el e. Ma puteti ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| FaithGaga a răspuns:

Nu ai cum sa stii sigur daca el a fost cel care ti-a trimis scrisoarea, cum ai spus si tu, ai doar o banuiala! Mai intai imprieteneste-te cu el, incearca sa il cunosti! Poate iti dai seama din gesturile lui daca te place happy
Lasa scrisoarea deoparte si nu te mai gandi la ea! Nu mai conteaza daca ti-a trimis-o el sau altcineva! Doar incearca sa il faci pe el sa te placa si dupa poti sa il intrebi intamplator daca el a trimis scrisoarea happy
Succes!

2 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Poate e un alt baiat exista posibilitati -Raspunde-i la scrsioare si vezi ce zice.Eu nu inteleg cum ti-a scris(cum prin posta? Mail sau pe facebook -Ca la posta pe scrisoare trebuie sa fie un expeditor laughing. Oricum pe tine te intereseaza baiatul asta asa ca nu conteaza daca e de la el scrisoarea sau nu.Vezi si tu ce ai place (ca sa iti acepte requestul da-i si un mesaj si spune-i ca ai nevoie sa te ajute cu ceva.Intereseaza-te ce ai place sa faca. Poate se pricepe la pc -Te faci naiva ca nu poti sa instalezi ceva anume si incepi cuel conversatia.Ideea e sa Fie ceva ce pe el el atrage ca sa-l poti capta inntr-o discuite si sa nu il pierzi. Daca devii o persoana intresanta cu care poti discuta lucruri care si lui ai fac placere sigur te va mai baga in seama! Poate ai place muzia, sportu sau jocurile pe pc-Invita-l la un Lan! ...sau la o alergare in parc daca adora sportu.Eu astept o fata care sa ma provoace la un meci de Fotball pe pc si daca ma bate e mare -o sa o fac tot posibilu sa fiu cu ea :-p!

| xXDanXx a răspuns:

Cel mai bine e sa iei scrisoarea si sa ii o duci si sal intrebi daci apartine, daca da totul vine de la sine daca nu asta este.