| Nextone a întrebat:

Am nevoie de sfatul si sustinerea voastrabig grin.Este vorba de fostul meu iubit cu care am avut o relatie de 3 ani, ne-am despartit acum aproape un an, timp in care am tinut legatura si ne-am mai vazut.Am suferit mult,m-a inselat, stiti tipul acela de relatie in care orice ai face parca nimic nu merge bine.I-am cerut de multe ori sa ma lase in pace,sa nu ma mai caute deoarece vroiam sa il uit,insa ma lasa in pace pentru putin timp,cam o zi-doua maxim,dupa care ma cauta.El a avut o alta relatie si a inceput sa imi zica,ca nu se intelege cu nimeni asa bine ca cu ea si alte cele.S-a despartit de acea fata din cauza fostului ei iubit iar acum sufera,desi situatia nu e lamurita intre ei inca.M-a sunat si mi-a zis ca roata se intoarce mereu, ca aveam dreptate, el mai de mult spunandu-mi ca sunt doar o copila si ca iubirea nu exista.Mi-e foarte greu sa il aud cum imi spune despre altcineva dar cu toate astea nu ma pot abtine sa nu ii fiu alaturi si sa nu il ajut cand are nevoie.De ce imi spune tot mie lucrurile astea si ce ar trebui sa fac in situatia asta?

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sa stii ca relatiile astea nu sunt cu un sfarsit si un alt inceput. Daca vrei un alt inceput, incearca-l cu altcineva. Sunt mai mari sanse sa fie persoana potrivita. Deja stii ca orice ai facut n-a mers bine. Nu s-a terminat degeaba acum un an.

| mona a răspuns:

Poate pentru ca tu l ai inteles si l-ai iertat intotdeauna, sincer nu cred ca ai putea sa faci ceva in privinta lui decat sa-i asculti of-urile

| Neinteresantul a răspuns:

Normal ca ti-e greu sa-l auzi, doar ai tinut la el odata... E ceva normal. Doar ca voi fetele vreti mereu sa ramaneti prietene cu fostii... Daca te impaci cu el, isi va bate joc de tine din nou si oricum se va duce la alta. Si crede-ma, sa stai cu cineva care te-a inselat, e un chin. Te macina acel gand zilnic. E cel mai usor sa faci pe victima dupa ce inseli pe cineva, sa creada ca te-ai schimbat si ca meriti a doua sansa.

Sa nu dai a doua sansa niciodata cand vine vorba de inselat!

| neutrino a răspuns:

Cand tii la cineva apare uneori si un dram de prostie. Deschide bine ochii.

| 5a a răspuns:

Da-i o sansa, sterge tot cu buretele si mai da-i o sansa.
El a incercat sa te caute si inainte dar tu tot l-ai ezitat el neavand speranta a crezut ca nu-l mai suporti, a vazut ca nu se mai intelege cu nici o fata asa cum se intelegea cu tine pana la urma tot a apelat si a ajuns la tine, eu cred ca el te mai iubeste si poate ca nu a vrut sa te faca sa suferi. sad
Ajuta-l, poate este jumatatea vietii tale, poate a fost un moment dificil si s-a rupt relatia voastra pe moment dar cu timpul vezi si tu ca isi revine, si tu inca mai ti la el si el la tine, pana la urma cred ca o sa va impacati! ( sa ma ti la curent )

| redscorpion26 a răspuns:

Probabil te simte cea mai apropiata persoana sau incet, incet vrea sa se apropie din nou de tine adica sa va impacati, si ce sa faci e sa ii dai sfaturile cele mai bune, dar sa ramaneti amici nu te as sfatui sa va impacati:*. Bafta!

| TheOnlyOne1 a răspuns:

Pentru ca la tine poate a gasit sprijin in situatii dificile cand erati impreuna si desi nu mai sunteti impreuna cred ca increderea (ca prieteni ) s-a pastrat ..la baza oamenii sunt prieteni ..cred ca conteaza foarte mult ce inseamna ca are nevoie, de ce anume are nevoie.la prima intrebare ti-am raspuns la a 2-a nu prea am cum, pentru ca conteaza mult si cum esti tu dar si cum e el ca persoana, daca imi explici aici sau la o cafea voi putea sa te ajut (cred ca am destul de multa experienta).