| Nextone a întrebat:

Am nevoie de sfatul si sustinerea voastrabig grin.Este vorba de fostul meu iubit cu care am avut o relatie de 3 ani,ne-am despartit acum aproape un an, timp in care am tinut legatura si ne-am mai vazut.Am suferit mult,m-a inselat, stiti tipul acela de relatie in care orice ai face parca nimic nu merge bine.I-am cerut de multe ori sa ma lase in pace,sa nu ma mai caute deoarece vroiam sa il uit,insa ma lasa in pace pentru putin timp,cam o zi-doua maxim,dupa care ma cauta.El a avut o alta relatie si a inceput sa imi zica,ca nu se intelege cu nimeni asa bine ca cu ea si alte cele.S-a despartit de acea fata din cauza fostului ei iubit iar acum sufera,desi situatia nu e lamurita intre ei inca.M-a sunat si mi-a zis ca roata se intoarce mereu,ca aveam dreptate, el mai de mult spunandu-mi ca sunt doar o copila si ca iubirea nu existahee hee.Mi-e foarte greu sa il aud cum imi spune despre altcineva dar cu toate astea nu ma pot abtine sa nu ii fiu alaturi si sa nu il ajut cand are nevoie.De ce imi spune tot mie lucrurile astea si ce ar trebui sa fac in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| BiiaB a răspuns:

Hei!
Este simplu, el te considera ca o prietena buna, o sora la care poate apela, de la care are nevoie de sfaturi.Eu sincer te sfatuiesc sa il ajuti in ce mod poti, da-i sfaturi, consoleaza-l pentru ca el pare ca vrea sa deveniti prieteni buni, gen bff happy.E simpatica situatia si daca nu ii porti prea multa ranchiune ajuta-l.
Succes!

4 răspunsuri:
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Poate ii pare rau ca a gresit cand te-a inselat si te vrea inapoi.Sa te inpaci cu el in nici un caza ce vei suferi iar daca te-a inselat e ceva de neiertat. Daca vrei sa il ajuti cand il vezi ca sufera il ajuti ca pe un prieten. Cred ca ar trebui sa iti cauti un al iubit si sa il uiti unu care sa te merite si sa nu suferi si cu el poti ramane in relati bune dar prieteni si atat. Asta e parerea mea. Mult succes.

| neutrino a răspuns:

Nu innoda ce ai rupt. Orice ai face ramane nod.

| andr33utza12 a răspuns:

Poate de considera persoana care il cunoaste ff bine si are incredere in tine, sau poate iti spune chetiile astea pentru a te zapaci si sa iti dai seama ca el sufera si cu aceasta ocazie vrea sa se apropie de tine. dupa atata timp poti sa il asculti insa ai grija te-a inselat si cam merita ce i s-a intamplat... :*

| theprettylittleliars a răspuns:

Cred ca te foloseste.