| GogosikaInfuriata a întrebat:

Am avut si eu o relatie de 2 ani care sa sfarsit la initiativa lui, din cauza vorbelor tatalui meu, auzind accidental niste lucruri suparatoare referitoare la parintii lui, apoi implicandu-ma pe mine zicandu-mi lucruri grele. Eu fiind in vacanta la tara la bunici, el la oras, i-am trimis un sms in care i-am zis "sa ma lase in pace si sa se duca la alta" daca sunt parerile altora mai importante despre el si familia lui, decat parerile mele. El a facut: a vb cu o colega de servici care-l placea, spunandu-i acelei fete "ca nu face nimic pana nu vorbeste cu mine dar probabil o sa fie cu ea"

Cand am ajuns in oras si ne-am intalnit, mai mult ne-am certat si am fost in contradictoriu, el vroia sa reluam relatia, dar am fost eu nehotarata pentru ca am vazut ca ii parea oarecum rau si dupa acea fata si cand l-am pus sa aleaga intre mine si ea a zis CA NU STIE ca II SI EA OM, si ca a vazut ca stie ce vrea de la viata, si felul ei de-a fi. Am asteptat dupa el 3 zile si o vroia si pe a 4-a (si ma rog pentru ce? sa o intrebe si pe aia daca nu se supara ca reia relatia cu mine?). In final a zis ca pe mine ma alege! Dupa aia iarasi ne-am ceartat si i-am zis ca ii dau timp de gandire o luna sa se gandeasca si sa-mi suna exact ce vrea: sa fie singur sau sa continuam! Dupa o luna ne-am intalnit si mi-a zis cu lacrimi in ochi ca nu vrea pentru ca am facut niste chestii urate prin care nu mai vrea sa treaca (si anume chestii facute in urma cu 2 ani, cum ar fi ca n-am mers cu el la o discoteca niciodata, sau la un botez) motive STUPIDE, BANALE SI DIN LIPSA DE ALTCEVA DUPA PAREREA MEA!

IN FINE, ne-am despartit (el spune ca AIA nu a avut nicio influenta asupra deciziei lui, ca nu s-a despartit de mine ca sa stea cu AIA) la despartire spunandu-mi ca "niciodata sa nu zic niciodata ca cine stie peste 2-3 luni ne vom da seama ce am pierdut" si vom vrea sa reluam ce-a fost odata! El dupa o saptamana sau doua nu stiu exact, sa cuplat exact cu acea fata care se dadea la el! Au stat cam doua luni pana i-a zis tipa STOP ca ea nu stie ce vrea (din cauza ca el odata mi-a luat apararea in fata ei si nu ia convenit tipei binenteles) si el a ramas f uimit atunci si i-a interzis practic sa-l mai caute vreodata. Un timp sa interesat de ea o verifica pe IMVisible.ro sa vada daca sta pe invizibil pe mess. Dupa care m-a chemat o data la el, si s-a dat la mine, m-a sarutat, eu am acceptat nestiind pe atunci ca el a fost cu acea fata (credeam ca era o oarecare alta) si cica am avut o TENTATIVA DE INCERCARE spunea el (are a durat 5 zile). Eu auzind asta, i-am zis ca NU VREAU ASA, ori suntem impreuna ori despartiti, fara tentative de genul. Al doilea sarut dintre noi a avut loc exact de ziua lui de Sf Petru, la o luna si ceva dupa prima incercare, deoarece i-am imprumutat o suma de bani spunandu-mi ca are mare nevoie ca pana la salar nu mai are niciun ban. I-am dat banii si la plecare m-a tras si m-a sarutat. Ne-am sarutat din nou, apoi dupa ce am plecat a chemat-o pe respectiva la un suc ca cica ii scotea ochii (apoi i-am scos eu ochii, ca pe mine care am fost a lui 2 ani si 8 luni nu m-a scos, parerea mea nu a fost importanta pentru el, si mai mult zicea ca n-are bani sa traiasca pana la urmat.salar, dar pentru aia a avut bani so scoata la suc si pe frate-su si mai un coleg). Precizez ca asta am aflat dintr-un mail pentru ca i-am instalat in comp un program care imi trimitea toate conv lui de pe messenger, altfel nu cred ca aflam de acel suc. Ne-am despartit iar pana in prezent, a trecut o alta luna... timp in care am mai vb pe mess, eu i-am aflat parola am intrat pe id lui, tipa se baga in seama cu mine ca am pus poza mea la avatarul lui, crezand ca-s EL m-a intrebat daca sa impacat cu mine, si i-am zis ca nu e treaba ei laughing I-am spus apoi fostului ca am aflat parola si ca am vb cu aia, el s-a enervat f tare "multumindu-mi" ca i-am violat intimitatea, dar macar am fost sincera cu el si a vazut asta (sper ca a si apreciat, ca putea f frumos sa tac).

In acest timp baiatul se pare ca si-a cam dat seama ce a pierdut, l-am pus sa jure pe maica-sa ca nu mai are nimic cu ea, si a zis ca JURA PE CE VREAU EU ca nu il mai intereseaza persoana ei, ca si-a dat seama ce fel de persoana era, ca nu se potriveau, ca era femeie dinaia ce alegea-alegea pana culegea, tot sunandu-ma in acest timp mi-a zis ca tot la mine se gandea cand era cu ea, cand ea venea sa-l ia in brate tot pe mine ma vedea, ca tot de mine ii era dor, si altele (care nu stiu daca sa le mai cred sau nu), si ca chestia ce mi-a zis-o inca dinainte sa fie cu aia si anume "YOU ALWAYS BE IN MY HEART" asa va ramane pentru totdeauna. Iar acum in aceasta ultima luna, multe mi-a zis de care inainte nici macar nu deschidea subiectul. Cand l-am intrebat de ce nu ma cautat decat de vreo 3 ori in alea doua luni cat a stat cu ea, a zis ca isi daduse seama de ce persoana era si ca era constient ca mi-a dat mie cu piciorul si ca na avut curaj sa-mi zica ceva.

Acum cand sunt eu hotarata sa nu mai am nimic de-a face cu el (nu din cauza ca nu-l mai iubesc, ci din faptul ca nu faci lucrurile pe care el le-a facut cand iubesti sincer si curat pe cineva). Acum imi tot spune (pentru ca de fiecare data cand vorbim, deschid subiectul EA) ca un loc are inima lui, si ala a fost intotdeauna al meu, ca ii era dor de mine, a zis ca a stat cu ea atunci pentru ca EA a dat curs acelei relatii (ca ea era cea alerga dupa el si nu invers) ca la sarutat iar el cum suferea sa agatat de ea, si a zis ca a fost un prost ca si-a dat seama ca a facut o VERY BIG MISTAKE, ca a fost "BLOND" CA A CAZUT IN PLASA EI, si ca regreta enorm acest lucru. Mi-a zis apoi ca tot cu mine vrea sa fie, ca tot pe mine ma iubeste si ca nu o sa mai fie cu nici o fata mult timp, ca a gresit o data si nu mai greseste si a doua oara.

Acum se pare ca stie ce vrea baiatul, imi spune des ca ii e f f f f dor de mine, ca regreta nespus si observ ca se chinuie ca sa ma convinga de asta (lucru care mi-a zis si de AIA ca daca chiar a simtit ceva mai mult pentru ea si o vroia pe ea, lupta pana`n panzele albe pentru. ea), ca nu vrea sa ma piarda, dar i-am zis de nenumarate ori sa ma lase in pace ca nu mai am incredere in el NICI UN GRAM, spunandu-mi ca increderea se va recastiga si tot se oboseste sa-mi explice lucru care inainte il lasa balta daca nu intelegeam de prima data. Nu vreau sa-i gasesc scuze, o parte din mine imi spune ca ma iubeste si ca pe mine ma vrea, dar cealalta parte imi spune ca ATUNCI CAND IUBESTI SINCER PE CINEVA N-AI OCHI SI URECHI PTR ALTCINEVA, si nu esti indecis cand esti pus sa alegi intre persoana iubita si O ALTA!

Trei luni o sa plec din oras la bunici, i-am zis si acum ca nu vreau sa ne impacam, si ca raspunsul o sa i-l dau cand ma intorc si a zis "ok" dar nu stiu cat de pregatita o sa fiu si atunci. I-as face ce mi-a facut si el mie vorba lui "sa-si dea pumni in c***e" ca ma pierdut as sta si eu cu altcineva, daca mi-ar fi bine as continua acea relatie, daca nu m-as intoarce la el, sa se simta si el cum m-am simtit si eu, si apoi i-as spune si eu ca-mi pare rau pentru ce am facut sa vad daca M-AR IERTA (ca intr-o discutie a noastra a zis ca probabil m-ar ierta).

A aflat ulterior ca un sef de unde lucreaza ei i-a facut acelei tipe avansuri si ca toti colegii au vazut asta ca AIA a acceptat sa mearga cu acel sef la hotel. Fostul meu m-a sunat in seara aia sa-mi spuna, a criticat-o f urat spunandu-mi ca "pana unde pot merge unele si cat le poate duce capul" (ca sa-mi deomnstreze vezi doamne ca nu imi mai ascunde nimic si ca sa vad nu mai are nimic cu ea). Dar problema cea mare este ca AIA FIIND CURVA, fostul meu a stat cu o curva dupa ce ne-am despartit noi, cum s-ar interpreta oare daca m-ar vedea colegii lui din nou cu el de mana? Nu as fi perceputa ca rezerva, sau a 5-a roata la caruta? I-am spus si lui lucrul asta si i-am zis ca ma deranjeaza f mult sa fiu privita asa, pentru ca nu mi-am capatat niciodata statute de astea.

Scuzati-ma pentru timpul rapit si lungimea povestioarei, dar a trebuit sa zic mai in detaliu ca sa intelegeti tot prin ce am trecut si o parere cat mai sincera referitoare la situatia mea. Voi ati mai sta cu acel om dupa ce a facut ce-a facut? Mi-e greu si fara el, dar nici sa-l primesc inapoi nu ma lasa inima sad Ce sa fac, voi ce ati face in situatia mea?

Răspuns Câştigător
| mihaela_7412 a răspuns:

Buna stii nu ar trebuie sa iti mai pese el o stat cu aia so distrat si acum te vr inapoi? nici gand mai sunt baieti si nu s emerita imi ales pentru ce tio facut el nu ai dc sa stai sa suferi mai fata sunt baieti cu caru nu o murit mama lor, daca te iubea in primul rand nu se baga cu alta si nu te desp de el si iauzii sa ii mai dai si timp de gandire pe naiba dal la draq nu se merita vezi-ti de viata ta si eu am peirdut 2 ani asa dean****** si o trecut acum doar amintiri ia si vezi-ti de viata ca nu se merita daca nu tea apreciat odata nu o va mai face sau dc ii dor de o partida sau dc? ia-ti agndu de la el daca vr sa iti fie bine eu asa asa face ca si eu am patit multe si vr sa invat pe altii ca sa nu pateask la fel asa e cand esti indragostit gandesti cu inima nu cu mintea ai grija si mai bine uita-l pa

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai sa fie, ce lumeeee! Drept sa spun, nu ma mandresc nici cu el, dar nici cu tine. Nu stiu ce fel de iubire a putut fi intre voi. thinking

| GogosikaInfuriata explică:

Zenithf de ce zici asta? Eu cu ce i-am gresit? Eu n-am stat cu altul dupa ce m-am desp de el, eu n-am vb cu altul cat am fost certati, eu nu l-am invitat pe altul in oras de ziua mea, cum a facut el sad Am mai publicat o data povestirea dar mai scurta happy pentru cei care nu au rabdare sa citeasca sad sad sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ft da' mult mai scrii sa stii ca eu nici n-am apucat sa citesc tot asa ca am citit doar inceputul si sfarsitul
si -ti zic sa-l lesi dracu' in pace ca-eu prea nehotarat