| IrinaAvram a întrebat:

Am nevoie de sfatul tău. Am avut o relație cu un băiat 4 ani aproximativ timp în care ne-am certat și împăcat de foarte multe ori( eu sunt de religie creștină și nu am întreținut relații sexuale). Noi lucram împreună. Din momentul în care a avansat și devenit un fel de șef, mi-a pus condiția sa nu amestecam viața personală cu viața profesională și sa nu mai avem nici o poza pe rețele de socializare, la munca noi nu vorbim. De curând am aflat ca timp de 4 luni a avut o relație cu o colega de serviciu în perioada când era si cu mine. Acum s-a despărțit de mine și m-a și bătut și este întro relatie cu o alta colega, spunând ca este îndrăgostit(ea nu mai lucrează cu noi ). Eu am insistat sa ne căsătorim, îl iubesc mult, mi-a spus ca nu ma mai suporta si ca dacă eu mă culcam cu el acum era totul bine. Mi-a spus ca sunt draguta dar la caracater sunt zero.Menționez ca sunt mai mare cu 3 ani ca el. Ce sa fac eu în situația asta?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai crezut ca te faci cu un patron dar nu ai oferit nimic si el a fugit la alta,tu ai fost smechera, casatorie, un copil si destui banii cat sa traiesti bine toata viata, e plina tara asta de fete ca tine, si prin strainate sunt multe fete ca tine https://www.youtube.com/watch?v=Nn6GcXx8nl4

| Donsavas a răspuns:

Problema ta e de natura psihică. De Ce? Nu conștientizezi ca fericirea este doar o reacție chimică. Tu duci lipsa de serotonina si ai devenit dependenta de un bărbat ca un drogat de pastile. Merita? Se vede ca nu te face fericita cu adevărat. Esti nemultumita pentru ca nu te accepta asa cum esti. E si normal. De ce sa treaca peste tine? E mai important el ca tine însuți? Da,pentru el e firesc să se pună pe primul loc dar acelasi lucru ar trebui să l faci si tu. Iti place cand te bate? Te inteleg,dar nu pot fi de acord cu tine. Tu ar trebui să te protejezi. Dacă nici tu nu o faci,atunci cine? La fel de bine cum te bate te ar putea si viola maine poimâine iar tu,pentru o simplă dependenta a vieții tale, trecătoare de altfel, sa ai de suferit. Te a înșelat. Iti convine? Mie unul nu mi ar conveni pentru ca nu este corect fata de tine, fata de fata aia si nici macar fata de el insusi. Cam atât de mult se respecta. Nu, nu tu esti aia fara caracter. Bravo tie ca ai ramas virgină si ca te respecți suficient de mult încât să ții cont de educația si moralitatea ta. Asta arata ca ai si apreciere fata de creșterea data de ai tai. Iti doresc o nouă relație si liniste in suflet!

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă e pe bune ce ai povestit, ai probleme cu capul. Nu mai există bărbaţi în ţara asta? Chiar trebuie să te umileşti pentru unul care te-a înşelat, nu simte nimic pentru tine, te-a batut, nubte suportă? Esti masochistă sau care e treaba?

| Jay1 a răspuns:

Relaţia dintre voi s-a schimbat în timp şi nu ştii dacă e cazul să o închei (MERITĂ )a doua şansă!

| Issabelle6789 a răspuns:

Omul(mai ales barbatul)e facut sa faca sex. Daca el a mai facut inainte asta si avea mare nevoie iar tu timp de 4 ani de zile nu ai facut niciodata sex cu el atunci el a strans in suflet si in corp o foarte mare neliniste si frustrare(din cauza ca nu poate face sex).Iti spun ca fata(am 22 de ani) ca daca el nu te-a inselat in astia 4 ani merita tot respectul dar probabil s-a tot saturat sa astepte. Poate a considerat ca l-ai "strans cu usa"sa se casatoreasca cu tine apoi sa faceti sex.E cam complicat sa gasesti pe cineva asa.Parerea mea e ca nu te-a iubit indeajuns de mult si acum nici nu te mai respecta.Cuvintele pe care ti le-a spus nu le lua in seama.Nu mai vorbi cu el, fa-te ca nu exista.S-a purtat urat cu tine si nu merita sa aiba atentia ta.Eu te respect ca ai ales sa te pastrezi pana la casatorie si sper sa gasesti pe cineva exact pe placul tau care sa accepte decizia ta :-).

| PandaaPanda a răspuns:

Vrei fundă pe degeaba? laughing)))