| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am nevoie de sfatul vostru! Am 18 ani, si sunt acuma cu un baiat (20 ani) pe care prietena mea il place foarte foarte mult,insa el nu place,si ea inca nu stie ca sunt cu el,dar o sa se prinda,banuieste ceva,si daca afla s-a dus de ripa prietenia noastra.Da,stiu nu e corect asa, insa in ultima vreme ea m-a tradat, si mi-a fost obijduitor ca a facut asta.(deci a dezvaluit un secret care tineam cu miinile si picioarele de el, sa nu-l afle nimeni) si vreau sa-i platesc cu aceeasi moneda.Si asta nu-i tot, mai este si fosta prietena a lui care v-a incerca sa ne puna bete in roate. Concluzia este ca nu stiu ce sa fac, cum sa procedez ca sa " Fie si lupul satul, si oaia intreaga" Eu as vrea sa fiu cu el.dar sunt confuza..Va rog. Ajutati-ma, dati-mi sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Meaningful a răspuns:

@BubuAdriana a spus foarte bine.

Indiferent daca ramai sau nu cu el, important este sa rupi relatia cu fata aia, niciuna din voi nu stie sa fie celeilalte o prietena adevarata.

Vorbeste cu ea si intreab-o insa inainte despre acel secret, sa iti spuna si ea motivul pentru care a facut asta. Apoi spune-i sincer ce ai facut. Ca ai facut asa fiind dezamagita si ca daca simteai ca poti sa o ai prietena in continuare nu faceai asta.

In ce priveste baiatul, purtati o discutie serioasa despre fosta, ce mai simte pentru ea, ce planuri are pentru voi.
Daca vezi ca e nehotarat si inca pastreaza legatura cu fosta, rupe legatura si cu el.
Asta daca vrei mai mult decat o simpla relatie sexuala cu el.

7 răspunsuri:
| BubuAdriana a răspuns:

Buna. pentru inceput discuta cu "asa zisa" ta prietena si spune-i totul pe fata. Si in legatura cu fosta lui prietena, daca el nu mai simte nimic pentru ea si are incredere in tine totul o sa fie bine. Dar incerca sa vorbesti cu el despre fosta prietena ca sa vezi si ce parere are el. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Ar trebui sa discuti cu ea si săi zici că tu esti deja cu el.
Îi mai poţi zice ca el nu o place şi ca e in zadar să îl mai placă. Spune-i ca să'şi caute pe altu si să nu se supere pe tine că asa a fost să fie. Dacă va inţelege e bine dacă nu lasă prietenia ta cu ea balta. O să fie mai bine. Funda?

| Lina1993 a răspuns:

Buna!
Exista o lege nescrisa intre fete care spune ca nici-una nu are dreptul sa fie cu fostul celeilalte. Nu de alta, dar de obicei, prieteniile astea nu mai au nici-un viitor dupa aia.

| Loreddana a răspuns:

Ceva nu inteleg in povestea asta. Tu esti cu el pentru ca il placi sau doar pentru ca vrei sa te razbuni pe prietena ta?

| lauraroxi a răspuns:

In iubire si in razboi nu sunt reguli!

| Cinneeeevaaaaa a răspuns:

Si daca tot ai zis ca vrei sa te razbuni pe ea uita zi asa : Draga nu mai iti faca iluzi finca el nu se uita la una ca tine finca e cu mine ok?
Si zi asta cand e si prietenul tau cu voi si dupa aia du-te si sarutal. Nu o sa ii pice bine.

| VestitulAnonim a răspuns:

Pai spune-i ce simpti pentru el si ca trebuie sa te inteleaga.