| testosica11 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns pana miercuri cand o sa am programarea la medic, poate a mai trecut cineva prin asta si ma linisteste cu un sfat. De 8 zile am inceput sa am o scurgere maronie, cativa ml pe zi, prima data am crezut ca e sange vechi si ca urmeaza sa inceapa sangerarile propriu-zise, avand un cm neregulat nu m-am ingrijorat de intarziere. Sunt in ziua 46, scurgerea maro a inceput foarte light, prima zi câțiva stropi, fara durere sau alte simptome, in ziua 2 nu a fost aproape deloc, in ziua 3 putini picuri si tot asa. Azi deja e ziua 8 de scurgeri si sunt foarte mici cantitativ, dar deranjante. Am avut câteva dureri mici pe parcursul saptamanii, aproape insesizabile. Ieri a fost singura zi in care am simtit niste intepaturi in partea stanga. Va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru a ma linisti daca ati trecut prin asa ceva. Poate sa fie vorba de o sarcina, o boala sau ceva? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau este vorba de o dereglare hormonala grava/severa. In astfel de situatii ciclul menstrual, simptomele premenstruale si de asemenea sangerarea menstruala se pot desfasura si/sau manifesta cu totul anormal, atipic. Numai medicul ginecolog prin efectuarea unei consultatii foarte atente/amanuntite si cu ajutorul unei ecografii de inalta rezolutie, probabil transvaginale a intregului aparat reproducator, va reusi sa stabileasca care este adevaratul motiv care provoaca o astfel de dereglare hormonala. Multa sanatate!

| Madalina1837 a răspuns:

Par a fi simptome premenstruale, adică si eu am mai avut, si nu a fost nimic anormal. Oricum cel mai bine e să consulți un medic. Multă sănătate?

| Violleta2022 a răspuns:

Cauzele care genereaza sangerarea intre menstruatii sunt multiple si pana nu o consultatie amanuntita facuta de un medci ginecolog, nu se poate stii natura problemei tale
Uite aici parerea medicului:

https://www.medlife.ro/......arsta.html

https://www.contraboli.ro/......-anormale/