| TrendyHedgehog a întrebat:

De 3 zile am o scurgere de sange de culoare maro inchis.Am crezut ca e menstruatia desi scurgerea e in cantitati mai mici si sangele e inchegat uneori, dar azi am observat ca scurgerea maronie s-a oprit si mi-a inceput menstruatia obisnuita.Ce ar putea fi? Mentionez ca sunt virgina si menstruatia nu este regulata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste eliberare fractionata de endometru si precede o menstruatie care urmeaza unui ciclu anovulatoriu. Se datoreaza unor dereglari hormonale, care pot fi normale daca esti foarte tanara (sub 16 ani). daca ai peste 16 ani si se repeta, mai mult de 3 ori, va trebui sa mergi la un endocrinolog.

| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Buna...
Nu cred ca e ceva foarte grav, dar nici nu e de neglijat. Asteapta cateva zile si vezi ce se intampla, s-ar putea sa aiba legatura cu menstruatia ( personal, nu am patit asa ceva).
Daca nu iti trece intr-o saptamana-doua cel mai indicat este sa mergi la medic. Nu te speria! multa sanatate!