| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Trebuie să încep prima folie de anticoncepționale Belara, deci în prima zi a menstruației, dar mereu îmi începe cu o scurgere maronie. Întrebarea mea este: se pune scurgerea de la început ca și ciclu sau aștept pana începe sa curgă sânge roșu?
Auzisem de acele scurgeri maronii că sunt curățări de la menstra trecută...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cel mai ok e sa vorbesti cu ginecologul.

| Zero?apteOpt a răspuns (pentru Wr3nch):

Speram la un răspuns din experiență. Dacă ne duceam toți la medic cu orice banalitate/generalitate, nu mai exista categoria asta pe TPU laughing...